کد خبر : 208881
تاریخ انتشار : دوشنبه 9 مرداد 1402 - 20:45

چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم؟

برای سرمایه گذاری در بازار فارکس، مراحل سرمایه گذاری در این تجارت را به چند مرحله ساده تقسیم کرده ایم که در ادامه با جزئیات بیشتری به پاسخ این سوال که چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم دست خواهید یافت. بر طبق دیتای منتشر شده در این سایت ، برای رسیدن به نتیجه درست با این حقیقت

برای سرمایه گذاری در بازار فارکس، مراحل سرمایه گذاری در این تجارت را به چند مرحله ساده تقسیم کرده ایم که در ادامه با جزئیات بیشتری به پاسخ این سوال که چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم دست خواهید یافت.

بر طبق دیتای منتشر شده در این سایت ، برای رسیدن به نتیجه درست با این حقیقت روبرو هستیم که قبل از سرمایه گذاری در بازار فارکس بهتر است تکلیف خود را مشخص کنید که می ‌خواهید تجارتی بزرگ انجام دهید یا تنها بر اساس بودجه حداقلی که دارید قرار است در فارکس به تجارت بپردازید. اگر مبتدی هستید و می خواهید به صورت انفرادی و بدون پشتوانه مالی بالا در بازار فارکس سرمایه گذاری کنید، پیشنهاد می شود از طریق بروکر فارکس اقدام کنید یا روش دیگر یعنی CFDs فارکس را امتحان کنید. بازار فارکس یکی از نقد شونده ترین بازارها است و روزانه بیش از ۵ تریلیون دلار ارز توسط بانک ها، شرکت ها و افراد مختلف تبدیل می شود.

سرمایه گذاری در فارکس با روش CFD فارکس

روش CFD یا روش ما به التفاوت، قراردادی است که در آن توافق می کنید، تفاوت یک جفت ارز را از زمان عقد قرارداد تا بستن آن، مبادله کنید. اگر یک قرارداد یا موقعیت بلند مدت باز کنید، با افزایش بها در فارکس، شما سود می‌کنید و در صورت کاهش بها در فارکس، شما ضرر خواهید کرد. اگر یک موقعیت کوتاه مدت باز کنید، دقیقا در شرایطی مقابل موقعیت بلند مدت قرار خواهید گرفت. این روش مزایا و معایبی نیز دارد. در عین اینکه پتانسیل بالایی برای سود دهی دارد، ریسک بالایی نیز دارد. از CFD می توانید نه تنها در فارکس، بلکه، در بازارهای مالی دیگر نیز استفاده کنید. برای استفاده از این روش، تنها کافی است،

  • یک حساب تجاری باز کنید.
  • یک موقعیت خوب پیدا کنید.
  • پوزیشن خرید یا فروش را انتخاب کنید.
  • تجارت خود را زیر نظر داشته باشید.

بروکر فارکس

روش بروکر شبیه به حالت CFD عمل می کند. در این روش، به نقل قول از این سایت ، شما بدون اینکه ارزها را در اختیار داشته باشید، می‌توانید شروع به گمانه زنی کنید. اگر حدس زدید که قیمت جفت ارز در حال ریزش است، می‌توانید پوزیشن کوتاه مدت را به جای بلند مدت انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید، هنگامی که از بروکر در بازار فارکس خود استفاده کنید، نمی توانید به بازارهای دیگر دسترسی پیدا کنید.

سرمایه گذاری در فارکس با روش باز کردن حساب

برای اینکه بتوانید در فارکس به حالت CFD سرمایه گذاری کنید، باید ابتدا به یک حساب کاربری با ارائه دهنده معاملات اهرمی نیاز دارید. در حالت بروکر، ابتدا باید جایی وجود داشته باشد تا بتوانید ارز خارجی خود را در آنجا نگه دارید که به آن حساب کاربری بروکر گفته می شود.

به نقل از سایت Investorjunkie بعد از باز کردن حساب باید آن را پر کنید. می توانید برای پر کردن حساب، از کارگزاری دیگری پول نقد واریز کنید یا از یک حساب پیوند شده که در همان موسسه مالی وجود دارد استفاده کنید تا به صورت الکترونیکی حساب را به حساب فارکس شما ارتباط دهد و وجوه مورد نظر را انتقال دهد.

تعیین استراتژی در سرمایه گذاری در فارکس

قبل از سرمایه گذاری در فارکس این موضوع را مورد توجه قرار دهید که آموزش فارکس به شما کمک می کند تا بتوانید با دیدی باز، بهترین تصمیم را بگیرید. اگر مبتدی هستید، به این موضوع توجه کنید که ابتدا، تعیین استراتژی فارکس و طرح نقشه تجارت برای حضور در این بازار بزرگ امری حیاتی است.

داشتن طرح تجاری به شما کمک می کند تا هم کنترل احساسات خود را به دست بگیرید و عاقلانه تصمیم بگیرید. هم اینکه، ساختاری را برای زمانی که موقعیت باز و بسته دارید ارائه می دهد. یعنی نباید احساسی یا براساس حسی درونی و بدون فکر، تحقیق و چشم انداز اقتصادی عمل کنید و پوند، لونی یا یوان یا هر ارز دیگری بخرید. بلکه، دقیقا برعکس، باید حتما آموزش لازم را ببینید و حساب شده عمل کنید. تعیین نکردن استراتژی اساسی و درست، ممکن است صدمات بسیاری را برای شما به همراه بیاورد.

بعد از تعیین استراتژی مناسب، باید بتوانید آن را اعمال کنید. برای این کار می توانید از ابزارهای تحلیل تکنیکال مورد نظرتان در بازارهایی که می خواهید در آن معامله کنید استفاده کنید و تصمیم بگیرید که اولین معامله شما چیست. دقت کنید که تمامی نوسان ها در بازار را با جزئیات دنبال کنید. این نوسان ها ممکن است شامل هرگونه تغییر یا اخبار اقتصادی باشد که بر روند بازار تاثیر گذار است.

خرید را شروع کنید

برای شروع تجارت، بعد از انتخاب بازار، قیمت خرید و فروش در برابر شما به صورت یک لیست به نمایش در خواهد آمد. در این زمان می توانید اندازه موقعیت خود در بازار را مشخص کنید و برای آن مرز و محدودیتی در نظر بگیرید تا به محض رسیدن به حد مورد نظر، معامله را ببندد. اگر تمایل داشتید خرید انجام دهید، خرید را انتخاب کنید. اگر تمایل داشتید فروش انجام دهید، گزینه فروش را انتخاب کنید.

هنگامی که جفت ارز مورد نظر را تعیین کردید، نوع دارایی درست را بر اساس (گزینه، آینده یا دیگر) انتخاب کنید و در نهایت تجارت مورد نظر خود را وارد کنید. بازارهای فارکس می توانند حتی سریع تر از سهام ها تغییر کنند. به همین دلیل، روی سرمایه گذاری های خود تمرکز کنید تا اگر به سمت نادرستی در حال تغییر بودند، درست ترین حرکت را انجام دهید.

می توانید سود یا میزان ضرر خود در موقعیت بازی که ایجاد کرده اید را زیر نظر بگیرید. زمانی که تصمیم گرفتید که اکنون زمان درستی برای بستن موقعیت فرا رسیده است، فقط معامله را برعکس زمانی که آن را باز کردید انجام دهید. برای تجارت در فارکس می توانید از متاتریدر ۴ یا MT4 که یک سکوی معامله الکترونیک است، استفاده کنید.

عملکرد بازار فارکس به چه صورتی است؟

یکی از ابتدایی ترین گام ها، به نقل از سایت فارکس تایم ، برای سرمایه گذاری در فارکس این است که با نحوه عملکرد بازار فارکس که تفاوت بسیار اساسی با سیستم های مبادله محور مانند سهام یا آتی دارد آشنا باشید تا بتوانید با درک درست، به تجارتی پرسود دست پیدا کنید.

به جای خرید و فروش ارز در یک صرافی متمرکز، فارکس از طریق شبکه ای بانکی خرید و فروش می شود. این بازار فرا بورس یا OTC نامیده می شود. چون بانک ها به عنوان ایجاد کنندگان اصلی بازار به حساب می آیند، این روش مناسبی برای خرید و فروش فارکس است. یعنی قیمت مزایده ای را برای خرید جفت ارز خاص و فروش یک جفت فارکس پیشنهاد می دهند.

خرید و فروش در بازار فارکس

بسیاری از معامله گران خرده فروشی به طور مستقیم فارکس را از یکی از بانک های بزرگ خرید و فروش نمی کنند. بلکه، اغلب از یک ارائه دهنده معاملات فارکس استفاده می کنند. این ارائه دهندگان، وظیفه دارند تا با پیدا کردن بهترین قیمت از جانب شما با بانک ها معامله کنند و باعث گسترش بازار خود شوند. در مقابل بعضی از ارائه دهندگان به شما این امکان را می دهند تا به طور مستقیم با ایجاد کنندگان بازار تعامل داشته باشید. به دسترسی مستقیم به بازار DMA گفته می شود. یعنی تجار حرفه ای می توانند فارکس را بدون اسپرد بخرند و بفروشند.

نمونه هایی از خرید و فروش در بازار فارکس

سوالی که شاید برای افرادی که می خواهند در تجارت ارز حضور داشته باشند پیش بیاید، این است که «چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم؟» برای پاسخ به این سوال، بعد از خواندن موارد گفته شده در بالا، بهتر است چند نمونه را با هم بررسی کنیم تا به درک بهتری از این موضوع دست پیدا کنید.

تجارت USD، GBP با کمک روش CFD

به طور مثال فرض کنید اگر، نرخ فروش USD که مخفف نرخ دلار امریکا است و GBP که ارز رسمی دولت بریتانیا با نام پوند استرلینگ بریتانیا شناخته می شود، برابر با ۱.۳۵۵۴۰ باشد و نرخ خرید آن برابر با ۱.۳۵۵۶۰ باشد. شما فکر می کنید پوند ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست میدهد، زیرا بانک انگلستان ممکن است نرخ بهره را کاهش دهد، بنابراین تصمیم می گیرید پنج لات استاندارد را با قیمت ۱.۳۵۵۴۰ بفروشید. هر قرارداد معادل ۱۰۰۰۰۰ واحد پول پایه جفت است.  بنابراین، کل موقعیت شما ۶۷۷,۷۰۰ دلار (۵۰۰,۰۰۰ پوند) ارزش دارد. در این میان، CFD ها یک محصول اهرمی هستند، بنابراین، شما مجبور نیستید ارزش کامل موقعیت خود را از قبل پایین بیاورید. معامله با این اندازه در GBP/USD دارای مارجین مورد نیاز ۰.۵۰٪ است، بنابراین مارجین شما ۰.۵۰٪ از کل قرار گرفتن در معرض معامله شما خواهد بود که ۳۳۸۸.۵۰ دلار برابر با ۲۵۰۰ پوند است.

اگر پیش بینی شما درست و دقیق باشد

پوند همانطور که پیش بینی کردید کاهش می یابد. وقتی قیمت خرید به ۱.۳۵۴۴۰ رسید تصمیم می گیرید موقعیت خود را ببندید. برای محاسبه سود خود، تفاوت بین قیمت بسته شدن و قیمت افتتاحیه موقعیت خود را در اندازه آن ضرب می کنید.

یعنی به این صورت، ۱.۳۵۵۴۰ – ۱.۳۵۴۴۰ که معادل ۱۰ امتیاز است، که در پنج CFD ضرب می کنید تا به سود ۵۰۰.۰۰ دلاری (منهای هزینه های یک شبه) برسید. راه دیگری برای فکر کردن در مورد آن این است که ۶۷۷,۷۰۰.۰۰ دلار شما اکنون ۵۰۰,۳۶۹.۱۷ پوند (۶۷۷,۷۰۰ دلار/۱.۳۵۴۴۰) ارزش دارد، بنابراین سود شما ۳۶۹.۱۷ پوند است (۵۰۰,۳۶۹.۱۷ پوند – ۵۰۰,۰۰۰ پوند)

اگر پیش بینی شما نادرست باشد

GBP/USD در عوض، افزایش می یابد. زمانی که قیمت خرید ۱.۳۵۷۰۰ است، تصمیم می گیرید زیان خود را کاهش دهید و معامله خود را معکوس کنید. موقعیت شما ۱۶ امتیاز بر خلاف موقعیت شما افزایش یافته است، به این معنی که شما علاوه بر هزینه های یک شبه ۸۰۰.۰۰ دلار ضرر می کنید.

منبع: https://errante.net/fa/errante-calculators/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کپسول آتش نشانی

چاپ لیوان

دوره رباتیک در تبریز

دیزل ژنراتور

فرکانس متر عقربه‌ای

تعمیر سروو موتور

زيرنويس فيلم‌ها و سريال‌ها

اصلاً رپورتاژ آگهی چیست؟

تعمیر گیربکس چری

صندل دمپایی عمده قم

آموزش حسابداری

قیمت چوب پلاست

mymember

کک نفتی

شیشه اتومبیل پونک

تخت دونفره

خرید دمپایی عمده

مجله پزشکی

اتصالات پنوماتیک

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خرید رپورتاژ آگهی