کد خبر : 209134
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 دی 1402 - 11:01

۱۰ استراتژی برتر لینک سازی برای ایجاد بک لینک در سال ۲۰۲۴

۱۰ استراتژی برتر لینک سازی برای ایجاد بک لینک در سال ۲۰۲۴

  الگوریتم های جستجوی گوگل پیچیده هستند و همیشه در حال تغییر هستند. با این حال، بک لینک ها و قیمت رپورتاژ همچنان یک عامل مهم در چگونگی تعیین اینکه کدام وب سایت ها رتبه بالایی را کسب می کنند، هستند. حتی با وجود اینکه گوگل هر سال تلاش می کند تا قدرت بک لینک

 

الگوریتم های جستجوی گوگل پیچیده هستند و همیشه در حال تغییر هستند. با این حال، بک لینک ها و قیمت رپورتاژ همچنان یک عامل مهم در چگونگی تعیین اینکه کدام وب سایت ها رتبه بالایی را کسب می کنند، هستند. حتی با وجود اینکه گوگل هر سال تلاش می کند تا قدرت بک لینک سازی را کم اهمیت جلوه دهد، این غیرقابل انکار است که لینک ها همیشه یک فاکتور رتبه بندی برتر هستند. گوگل نمی‌تواند سئوکاران را در سراسر جهان با دستورالعمل‌های عمومی و بهترین شیوه‌های بی‌مزه برای لینک‌های ۲۰۲۴ فریب دهد.

مردم بیش از هر زمان دیگری سئو را به عنوان مرده محکوم می کنند، که در حال حاضر ۱۵ سال است که در این مرحله بیان شده است. حتی در عصر رشد ChatGPT و افول گوگل (بارد هنوز دقیقاً به آن پی نبرده است)، سئو و لینک سازی بیش از هر زمان دیگری مهم است.

 

در حالی که ساخت لینک به عنوان یکی از زمان‌برترین و چالش برانگیزترین تاکتیک‌های سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) شناخته می‌شود، زمانی که به درستی انجام شود واقعاً می‌تواند به رتبه‌بندی وب‌سایت شما در نتایج جستجو کمک کند. بک لینک ها یک معامله بزرگ برای صفحه وب یا وبلاگ کسب و کار شما هستند.

 

بنابراین، چه بخواهید کسب و کار خود را توسعه دهید، چه بخواهید بازی لینک بیلدینگ خود را ارتقا دهید، در اینجا برخی از بهترین استراتژی های محبوب SEO حرفه ای وجود دارد که نباید هنگام ساخت بک لینک های بهتر در سال ۲۰۲۳ آنها را از دست بدهید. خدمات برتر ساخت لینک سئو را برای خود استخدام کنید. وب سایت های شرکت یا برخی از این نکات موثر بک لینک دهی را به تنهایی برای سال ۲۰۲۴ امتحان کنید:

 

۱۰ بهترین استراتژی لینک سازی برای سال ۲۰۲۴

 

۱. ساختمان لینک چند لایه

 

در مورد لینک بیلدینگ طبقه ای معمولا صحبت نمی شود اما می تواند نوع قدرتمندی از لینک بیلدینگ باشد. لینک بیلدینگ سطحی فرآیند ایجاد سلسله مراتبی از پیوندهای پست مهمان مربوطه است که به یکدیگر متصل می شوند تا به ارائه قدرت بیشتر به صفحه خدمات اصلی شما کمک کنند.

 

این فرآیند شامل یک وب سایت اصلی، یک مرکز محتوا، یک وبلاگ مرتبط و صفحه خدماتی است که می خواهید از آن بک لینک بگیرید. در اینجا مثالی از شکل ظاهری این بک لینک آورده شده است:

 

• وب سایت: بازسازی آشپزخانه منزل

• Content Hub: نکات نوسازی

• وبلاگ: نکات ضروری برای بازسازی کابینت آشپزخانه

• خدمات: رنگ آمیزی و تعمیرات آشپزخانه

 

همانطور که می بینید هر لایه بک لینک به یکدیگر مرتبط است و این در هنگام ساخت لینک لایه ای بسیار مهم است. همه چیز باید در طاقچه و موضوع نوشته شده مرتبط باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید روی این صفحه لینک‌سازی طبقه‌بندی راهنما کلیک کنید تا بینش بیشتری در مورد این استراتژی قدرتمند لینک‌سازی و نحوه انجام آن به دست آورید.

 

۲. ارسال مهمان

 

ارسال مهمان شامل فرآیند نوشتن پست‌های وبلاگی است که سایر وب‌سایت‌ها از آن استفاده می‌کنند. این یک استراتژی ساخت لینک موثر است که بیشتر وب سایت ها به دلیل مزایای آن به آن تکیه می کنند. برخی از این مزایا عبارتند از افزایش اعتبار وب سایت، بهبود در معرض دید و ایجاد روابط بیشتر.

 

مهم است که به یاد داشته باشید که گوگل می خواهد لینک هایی را ببیند که به وب سایت شما باز می گردند. اگر وب‌سایت‌ها به شما لینک می‌دهند، به این معنی است که محتوای با کیفیت، جالب و ارزشمند ارائه می‌دهید. هنگامی که شروع به تولید محتوای با کیفیت بالا و منحصر به فرد کردید، ممکن است شروع به جستجوی وب سایت هایی کنید که علاقه مند به ارائه مقالات شما به عنوان پست مهمان هستند.

 

وقتی نوبت به پست مهمان می رسد، باید وبلاگ ها، منابع یا وب سایت های معتبری را پیدا کنید که می توانند ترافیک مرتبط و مشتریان بالقوه بیشتری را به سمت شما هدایت کنند. برای رسیدن به این هدف و کسب بک لینک معتبر، باید به دنبال وب سایت هایی باشید که:

 

• در طاقچه خود هستند.

• ترافیک بالایی داشته باشد

• معیارهای مناسبی داشته باشید

 

قانون طلایی که باید به خاطر بسپارید این است که در وب سایت هایی با اعتبار دامنه بالاتر از شما پیوند ایجاد کنید. سایت‌های Moz.com، SEMrush، Majestic، Ahrefs و سایر سایت‌ها می‌توانند ابزارهایی را برای یافتن سایت‌هایی با قدرت صفحه قوی، جریان اعتماد و رتبه‌بندی دامنه به شما کمک کنند.

 

۳. ساختمان لینک شکسته

 

هر لینک شکسته برای سئوی وب سایت مضر تلقی می شود زیرا به تجربه ضعیف کاربر کمک می کند. رساندن لینک های شکسته به یک مدیر وب سایت فرصتی عالی برای کسب بک لینک است.

 

همچنین به‌عنوان لینک‌سازی مرده نیز شناخته می‌شود، لینک‌سازی شکسته، عملی است برای یافتن منابعی که دیگر در جایگاه شما نیستند، سپس یک نسخه جدید از آن محتوا ایجاد می‌کنید قبل از تماس با مدیران وب‌سایت‌ها و درخواست از آنها برای پیوند به آن محتوا برای جایگزینی پیوند شکسته با صفحه منبع جدید شما.

 

اگر می‌خواهید با لینک‌سازی شکسته به نتیجه برسید، ابتدا باید وبلاگ‌ها یا صفحات وب را که حاوی لینک‌های شکسته هستند و برای شما ارزشمند هستند، شناسایی کنید. این کار مستلزم استفاده از یک ابزار بک لینک خوب است.

 

کار بعدی این است که با مدیر وب سایت تماس بگیرید و به او اطلاع دهید که لینک های خراب در برخی صفحات وب وجود دارد. از آنجا می توانید بپرسید که آیا می توانید جایگزین مناسبی برای پیوند شکسته ارائه دهید. لینک بیلدینگ شکسته زمان زیادی می برد، اما وقتی بک لینک سازی مرده به درستی انجام شود ارزشش را دارد.

 

۴. پیوند داخلی

 

لینک های داخلی لینک هایی هستند که در همان سایت از یک صفحه وب به صفحه دیگر می روند. اغلب، لینک‌های داخلی نادیده گرفته می‌شوند، اما می‌توانند راهی مؤثر برای کمک به مخاطبان شما برای جستجوی عمیق‌تر در وب‌سایت شما باشند.

 

وقتی صحبت از پیوندهای داخلی می شود، همیشه عبارات کلیدی را در هر یک از صفحات وب خود جستجو کنید و آنها را با اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی یا صفحه داخلی خود پیوند دهید. از این طریق، مخاطبان شما مدت بیشتری می مانند و وب سایت شما را بیشتر کاوش خواهند کرد.

 

استفاده از لینک های داخلی به عنوان یکی از استراتژی های لینک سازی مزایای زیادی دارد که شامل موارد زیر می شود:

 

• به برخی از صفحات وب سایت شما کمک می کند تا به طور مساوی به برخی از صفحات وب سایت شما منتقل شوند و اعتبار صفحه شما را افزایش می دهد.

 

• نرخ پرش کلی وب سایت شما را کاهش می دهد.

 

• قرار گرفتن در معرض و ترافیک پست وبلاگ قدیمی شما را بهبود می بخشد.

 

• فهرست بندی وب سایت شما و خزیدن کلی آن را افزایش می دهد.

 

• اگر صفحه وب شما دارای پیوندهای داخلی استراتژیک و محتوای مرتبط باشد، به رتبه بندی کلمات کلیدی کمک می کند. لینک سازی داخلی را نباید نادیده گرفت زیرا به صفحات اصلی شما کمک می کند تا در دراز مدت رتبه بهتری داشته باشند.

 

۵. نظرات وبلاگ

 

اگر تخصص و زمان لازم را برای مشارکت دارید، این یک راه سرگرم کننده و آسان برای به دست آوردن بک لینک از سایت های وبلاگ صنعتی مختلف است. هنگام اظهار نظر در وبلاگ ها، همیشه آدرس وب سایت خود را درج کنید.

 

اگرچه اظهار نظر در مورد وبلاگ‌های باکیفیت کمی زمان‌بر است، اما در نهایت می‌تواند مزایای متعددی را برای شما به ارمغان بیاورد، به‌خصوص اگر روی کسب نتایج بلندمدت تمرکز کنید.

 

یکی از مزایا این است که شانس شما را افزایش دهید که توسط صاحبان وبلاگ مورد توجه قرار بگیرید، که می تواند در ایجاد اعتبار برای برند شما مفید باشد. اما، برای اینکه بتوانید از مزایای کامنت گذاشتن در وبلاگ لذت ببرید، حتما این کار را اغلب انجام دهید.

 

نظرات وبلاگ برای بک لینک های سریع به اندازه سال ها قبل موثر نیستند، اما اگر به درستی انجام شوند همچنان می توانند مفید باشند.

 

۶. از اینفلوئنسرها استفاده کنید

 

این یکی از استراتژی های ایجاد لینک دست کم گرفته شده است. اگرچه اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان یک تکنیک بازاریابی عالی شناخته می شود، اما در مورد لینک بیلدینگ به آن اشاره ای نمی شود.

 

بهترین بخش استفاده از اینفلوئنسرها برای ساخت لینک این است که می تواند به شما کمک کند چندین لینک کسب کنید. به عنوان مثال، اگر از یک اینفلوئنسر بخواهید که یک وبلاگ بنویسد و پیوند شما را در آن قرار دهد، اینفلوئنسرها می توانند وبلاگ را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی تبلیغ کنند و کسب و کار یا برند شما را برچسب گذاری کنند. به این ترتیب با استفاده از یک محتوا و یک تأثیرگذار از منابع مختلف ترافیک دریافت خواهید کرد. هرچه تعداد پست‌های رسانه‌های اجتماعی شامل لینک‌ها و هشتگ‌های وب‌سایت شما بیشتر باشد، به طور طبیعی بک لینک‌های بیشتری تولید خواهید کرد.

 

راه دیگر برای دریافت بک لینک از اینفلوئنسرها از طریق انتشار محتوا در پست های وبلاگ آنهاست. اگر رابطه خوبی با اینفلوئنسرها دارید، آنها نیز می توانند لینک شما را ذکر کرده و به محتوای خود اضافه کنند. بنابراین، داشتن روابط خوب با تأثیرگذاران شناخته شده صنعت می تواند سودمند باشد.

 

۷. اینفوگرافیک های با کیفیت بسازید و آنها را در وب سایت های مختلف ارسال کنید

 

یکی دیگر از استراتژی های لینک سازی برای سال ۲۰۲۳ که به شما امکان می دهد بک لینک های بیشتری ایجاد کنید، استفاده از اینفوگرافیک به عنوان محتوای تغییر کاربری است.

در مقایسه با پست های وبلاگ، که وب سایت ها به محتوای جدید نیاز دارند، ممکن است اینفوگرافیک ها در وب سایت های مختلف پست شوند. شما می توانید یک توضیح اینفوگرافیک را تغییر دهید و همان اینفوگرافیک را به چندین وب سایت ارسال کنید.

 

به اشتراک گذاری اینفوگرافیک ها نیز بسیار آسان تر است و اغلب در مقایسه با پست های وبلاگ معمولی بیشتر دیده می شود. شما همچنین می توانید آنها را در کانال های رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا مخاطبان هدف شما بتوانند به راحتی آن را بخوانند یا به اشتراک بگذارند. به طور معمول، یک اینفوگرافیک در مقایسه با پست های وبلاگ، لینک ها و اشتراک گذاری های بیشتری به شما می دهد.

 

۸. در انجمن ها شرکت کنید

 

مردم اغلب این استراتژی را غیراخلاقی می دانند. اما، هنگامی که این کار را به شیوه ای مناسب و درست انجام دادید، این تکنیک لینک سازی می تواند ترافیک وب سایت مرتبط زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

نکته کلیدی این است که به جای ارسال لینک های هرزنامه، در گفتگوها شرکت کنید و به انجمن های تخصصی خود بپیوندید تا به مردم کمک کنید. به سؤالات پاسخ دهید و به مکالمات مربوط به شما بپیوندید و مخاطبان خود را بسازید. در صورت امکان، پیوندها را فقط در صورتی پست کنید که مرتبط با موضوع باشد و برای همه افراد در گفتگو مفید باشد. شما نباید لینک های متعددی را پست کنید زیرا باعث می شود هرزنامه به نظر برسید و می توانید از انجمن های انجمن اخراج شوید.

 

۹. در مصاحبه ها و جمع بندی های تخصصی شرکت کنید

 

اگر خود را یک متخصص صنعت می‌دانید، می‌توانید دعوت‌های زیادی برای ارائه نظرات خود برای جمع‌بندی کارشناسان یا پست‌های وبلاگ دریافت کنید. حتی ممکن است برخی از افراد از جایگاه شما در مورد موضوعات صنعت پرطرفدار سؤال بپرسند. می توانید از آنها به عنوان فرصتی برای ایجاد لینک برای سایت خود استفاده کنید.

 

وقتی در چنین جمع بندی هایی شرکت می کنید یا به سوالات پاسخ می دهید، می توانید پیوندهایی به منابع مربوطه در مورد آن موضوع اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که پیوند به طور طبیعی با محتوا مطابقت دارد و باید مرتبط باشد.

 

هنگامی که موافقت کردید که در یک مصاحبه شرکت کنید، درخواست اضافه کردن لینک وب سایت یا پیوند بیو خود را بدهید. این نه تنها محصولات یا خدمات شما را با بک لینک بیشتر در معرض دید قرار می دهد، بلکه می تواند به شما در افزایش اعتبارتان نیز کمک کند.

 

۱۰. رقبای خود را زیر نظر بگیرید

 

یکی دیگر از استراتژی های موثر لینک سازی که نباید از دست بدهید، نظارت بر رقبایتان است. تجزیه و تحلیل کامل رقبا برای تعیین اینکه آنها لینک های خود را از کجا دریافت می کنند عالی است. همچنین می تواند به شما کمک کند تا وب سایت هایی را که برای پست مهمان ایده آل هستند تشخیص دهید.

راه دیگر برای تجزیه و تحلیل داده های رقبا این است که بدانید چه نوع محتوایی تولید می کنند که بیشترین بک لینک را برای آنها به ارمغان می آورد. با داده هایی که جمع آوری می کنید، می توانید به راحتی موضوعات یا انواع محتوا را برای وب سایت خود تعیین کنید تا بیشترین تعداد ممکن بک لینک را دریافت کنید. علاوه بر این، می‌توانید از چنین بینش‌هایی برای بهبود استراتژی‌های لینک‌سازی و محتوای خود استفاده کنید، که می‌تواند به جذب ترافیک بیشتر به سایت شما کمک کند.

 

راهبردهای اولیه لینک سازی

 

نمایه لینک وب سایت شما یکی از مهم ترین عواملی است که رتبه آن را در نتایج موتورهای جستجو در سال ۲۰۲۴ تعیین می کند. Google و Bing به تجربه ای که برای کاربران خود هنگام ایجاد لینک ایجاد می کنید توجه دارند. بنابراین، با استراتژی لینک بیلدینگ خود استراتژیک و باهوش باشید و فقط روی به دست آوردن لینک های طبیعی و با کیفیت تمرکز کنید. 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تخت دونفره

سازنده تونل انجماد

سازنده یخسازی قالبی

سازنده زمین پاتیناژ

سازنده سردخانه صنعتی

نهال گردو

آموزش زبان انگلیسی

استابلایزر

خرید دمپایی عمده

مجله پزشکی

بهترین کلینیک ترک تریاک

سابسکرایب یوتیوب

سلفون opp

خرید کلاه کاسکت

ساخت ایمیل

دستگاه تزریق پلاستیک

خرید تجهیزات پزشکی

خرید ظروف یکبارمصرف

اتصالات پنوماتیک

 Iranian carpet

1200Reeds Carpet

خرید دمپایی عمده

قیمت لیفتراک

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

اسرارالشفاء

خرید رپورتاژ آگهی