کد خبر : 206660
تاریخ انتشار : یکشنبه 2 بهمن 1401 - 22:43

کدام ویلاها برای سفرهای خانوادگی مناسب نیستند؟

کدام ویلاها برای سفرهای خانوادگی مناسب نیستند؟

  بیشتر ما وقتی فرصتی برای سفر دسته‌جمعی داشته باشیم، ترجیح می‌دهیم با افراد نزدیک خانواده یا دوستانمان راهی شویم و برای کاهش هزینه‌های سفر هم یک ویلای مناسب بگیریم تا هزینه اقامت و اجاره اصطلاحاً سرشکن شود.  در سفرهای خانوادگی معمولاً مسافران بدون توجه به یک سری نکات کلی ترجیح می‌دهند، فقط ویلایی پیدا

 

بیشتر ما وقتی فرصتی برای سفر دسته‌جمعی داشته باشیم، ترجیح می‌دهیم با افراد نزدیک خانواده یا دوستانمان راهی شویم و برای کاهش هزینه‌های سفر هم یک ویلای مناسب بگیریم تا هزینه اقامت و اجاره اصطلاحاً سرشکن شود. 

در سفرهای خانوادگی معمولاً مسافران بدون توجه به یک سری نکات کلی ترجیح می‌دهند، فقط ویلایی پیدا کنند که حتماً برای پارک چند ماشین فضا و حیاط بزرگی داشته باشد و اگر خیلی ریزبین باشند؛ به امکانات آشپزخانه و تعداد اتاق هم توجه می‌کنند و دقتی به باقی مسائل مهم برای اقامت راحت و بی‌دردسر در سفر ندارند. به همین بهانه هم امروز می‌خواهیم چند نکته مهم را در مورد اجاره ویلا در سفرهای خانوادگی برایتان بیاوریم تا بدانید زمانی که عازم سفر با افراد خانواده یا دوستانتان هستید، باید سراغ چه ویلاهایی رفته و اجاره کدام مدل ویلا را بی‌خیال شوید.

https://lh5.googleusercontent.com/Ww7p2rSgvtlmdnFKnN81MVTKdZ6S-cqUMrU1Qb3wJ0JfiAH2yXwqv0x6x4-tKMFhrJcVnINByyX0eUK1GYfLDYtw5FF7_x_xK_o-opi7egIn726_hsyN-bCbOznXnvNffA3Z2yaBQVtARSqw1BXnPR2qUf7mtTeE3wwgvfCJl-r6jXvPerqJYhtrDZ3UVqscda47DNciew

مهم‌ترین مسئله، امکانات ویلا است!

در سفرهای خانوادگی اول از همه یادتان باشد که امکانات و شرایط هر ویلا را بررسی کنید و صرفاً با توجه به تعداد اتاق یا هزینه مناسب هر ویلایی را اجاره نکنید.

لذت دو برابری سفر، ویلای استخردار و نزدیک ساحل!

امکانات آشپزخانه مانند یخچال، اجاق‌گاز، چای‌ساز و … از جمله امکاناتی هستند که قرار است اقامت شما را راحت کنند. درست است که معمولاً مسافران در سفر رستوران می‌روند و آشپزی نمی‌کنند؛ اما برای آماده‌کردن چای یا قهوه، نگهداری میوه یا خریدهای روزمره به وسایل آشپزخانه نیاز دارند. البته همیشه به مسافران توصیه می‌کنیم که حداقلی از وسایل مانند لیوان، ماگ، فلاسک و … همراه داشته باشند.

سیستم سرمایشی و گرمایشی ویلا دومین نکته مهم برای رزرو ویلا است. در هر فصلی از سال که سفر بروید ویلای شما باید سیستم تهویه مطبوع هوا داشته باشد تا به خوبی خانه را گرم یا سرد و خنک نگه دارد، مطمئن باشید هیچ‌چیز بدتر از اقامت در خانه‌ای نیست که شوفاژ با کولر نداشته باشد.

تعداد اتاق یا تختخواب سومین مورد مهم در امکانات خانه و ویلا برای سفرهای دسته‌جمعی است. شاید عده‌ای بخواهند روی تخت بخوابند و چند نفر بخواهند که اتاق یا فضای خصوصی خودشان را برای استراحت و … داشته باشند به همین خاطر بهتر است که به سلیقه همه افراد احترام گذاشته شود و مثلاً در سفر با ۱۵ نفر از اعضای خانواده ویلای دوخوابه اجاره نشود. در واقع وقتی هم که قرار است هزینه تقسیم شود، بهتر است که بر اساس تعداد افرادی که عازم هستند، ویلای بزرگ‌تری اجاره کنید.

به‌عنوان آخرین نکته هم باید به نوع سرویس بهداشتی ویلا توجه کرد. معمولاً به مسافران توصیه می‌کنیم، ویلاهایی اجاره کنند که هم سرویس بهداشتی ایرانی و هم فرنگی دارد. به‌خصوص اگر تعدادتان در سفر زیاد است؛ بهترین انتخاب ویلاهای دو طبقه یا دوبلکس با دو سرویس بهداشتی است که خودتان هم در طول سفر برای استفاده از سرویس یا دوش‌گرفتن راحت باشید.

به قوانین رزرو ویلا توجه کنید!

حالا که صحبت از سفرهای خانوادگی است، باید گوشزد کنیم که حتماً به قوانین رزرو ویلا توجه کنید. برخی مالک‌ها برای رزرو ویلاهایشان  فقط تا تعداد مشخصی از مهمان پذیرایی می‌کنند یا مثلاً اجازه برگزاری مهمانی نمی‌دهند و در همراه داشتن حیوان خانگی و … حساس هستند. همه این مسائل از حقوق اولیه مسافر و مالک است که باید مورد احترام دو طرف باشد، پس پیشنهاد می‌کنیم به جای اجاره ویلایی که مناسب شرایطتان نیست سراغ انتخاب ویلایی بروید که به اندازه تعداد شما قابل رزرو باشد یا مثلاً اجازه همراهی سگ، گربه یا دیگر حیوانات خانگی را بدهد.

در ضمن قوانین رزرو هر ویلا و موارد مهمی که مالک گوشزد کرده را می‌توانید در صفحه اختصاصی هر ویلا بخوانید.

https://lh5.googleusercontent.com/-dsaTvQZnDaM4GBnROEb3STntkP6rYklM1AHJcrfpaSOaZyodU11xoYRNDt6NKsGM7FM2CbIBUY8eLx7rIuqJCWJAfqUY8UruA-K0Zj0msFB7WQF5TuXjGaV5zniDrVQ10j0nYAN6ZDKzKsU2dgYD9ZpNKe0CGPoFCOd9nEEexZnTZntaLHN2Tqyx1Ocq-D70vWFpii8mw

امنیت ویلا را فراموش نکنید!

مسئله امنیت ویلا را همیشه در سفر به هر شهری باید در نظر داشته باشید. اگر ویلای جنگلی یا لب دریا اجاره می‌کنید، امنیت و حریم خانه را جدی بگیرید، مثلاً چک کنید که حریم ویلا از ویلاهای اطرافش با دیوار یا نرده مشخص شده باشد یا امکان پریدن از روی دیوار وجود نداشته باشد.

اگر کودک دارید و ویلای جنگلی رزرو می‌کنید، بهتر است سراغ ویلایی بروید که یا تراس نداشته باشد یا دیوار و نرده‌های تراسش محکم و ایمن باشد. برای خانواده‌هایی با فرزند کوچک ویلای لب دریا چندان مناسب نیست مگر اینکه دائماً کنار فرزندتان و مراقبش باشید.

دسترسی‌های ویلا باید راحت باشد!

به‌عنوان آخرین نکته یادتان باشد که دسترسی‌های ویلا را در نظر بگیرید. اگر ویلای نزدیک شهر اجاره می‌کنید، حتماً به فاصله ویلا تا مرکز شهر، فروشگاه مواد غذایی، داروخانه یا درمانگاه توجه کنید تا اگر مشکلی پیش آمد یا چیزی نیاز داشتید، بتوانید سریعاً برطرف کنید. اگر هم ویلایی در نزدیک جنگل یا با فاصله دورتر گرفتید که دسترسی محدودی هم به اینترنت داشت همه خریدهای ضروری مانند خوراکی، آب‌معدنی، میوه، داروهای شخصی و جعبه کمک‌های اولیه را برای موارد خاص و امنیت خودتان همراه داشته باشید.

چگونه برای سفرهای خانوادگی ویلا رزرو کنم؟

رزرو ویلا در سفرهای خانوادگی آن هم به‌‍صورت آنلاین بسیار راحت است و تنها چند دقیقه وقت می‌گیرد. اول از همه سراغ پلتفرم‌های معتبر رزرو ویلا مانند جاجو، میهمان شو، جاباما، هومسا، اقامت ۲۴ و شب بروید و برای شهر مورد نظر و تاریخ سفرتان جستجو کنید. با فیلتر پیشرفته و مشخص کردن محدودۀ قیمت فقط ویلاهایی که مناسب شرایطتان است را بررسی و با یکدیگر مقایسه کنید. بر اساس تعداد نفرات و امکانات هر ویلا چند مورد را انتخاب کرده و همان‌طوری که در بالا راهنمایی‌تان کردیم، امکانات ویلا، قوانین ویلا، نام مالک و … را بررسی کنید. برای اطمینان بیشتر هم نگاهی به تجربه مهمانان قبلی داشته باشید که معمولاً درباره دسترسی‌های ویلا، وضعیت اینترنت، برخورد مالک، نظافت و بهداشت ویلا و موارد مشابه است.

در صورتی که همۀ موارد مناسب شرایطتان بود، ویلایتان را با پرداخت هزینه‌اش رزرو کرده و کد رهگیری و لوکیشن دقیق را دریافت کنید. امیدواریم سفر خوبی را همراه اعضای خانواده تجربه کرده و از اقامتتان نهایت لذت را ببرید.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فرکانس متر عقربه‌ای

تعمیر سروو موتور

زيرنويس فيلم‌ها و سريال‌ها

اصلاً رپورتاژ آگهی چیست؟

تعمیر گیربکس چری

صندل دمپایی عمده قم

آموزش حسابداری

قیمت چوب پلاست

mymember

سابسکرایب یوتیوب

خرید کمربند طبی کشی

کک نفتی

شیشه اتومبیل پونک

تخت دونفره

خرید دمپایی عمده

مجله پزشکی

سابسکرایب یوتیوب

سلفون opp

خرید کلاه کاسکت

دستگاه تزریق پلاستیک

خرید تجهیزات پزشکی

اتصالات پنوماتیک

خرید دمپایی عمده

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

اسرارالشفاء

خرید رپورتاژ آگهی