کد خبر : 209299
تاریخ انتشار : سه شنبه 19 تیر 1403 - 11:39

چرا دندان‌ها نیاز به پر کردن پیدا می‌کنند؟

چرا دندان‌ها نیاز به پر کردن پیدا می‌کنند؟

  پر کردن دندان‌ها یکی از روش‌های درمانی رایج در کلینیک‌های دندانپزشکی است که همواره مورد توجه بوده است. همه افراد در طول زندگی خود به پر کردن و ترمیم دندان‌ها نیاز خواهند داشت. با پر کردن دندان‌ها از پوسیدگی بخش‌های مختلف آن پیشگیری می‌شود و دندان‌ها به وضعیت قبلی خود باز می‌گردند. ترمیم و

 

پر کردن دندان‌ها یکی از روش‌های درمانی رایج در کلینیک‌های دندانپزشکی است که همواره مورد توجه بوده است. همه افراد در طول زندگی خود به پر کردن و ترمیم دندان‌ها نیاز خواهند داشت. با پر کردن دندان‌ها از پوسیدگی بخش‌های مختلف آن پیشگیری می‌شود و دندان‌ها به وضعیت قبلی خود باز می‌گردند. ترمیم و پر کردن دندان‌ها تنها باید توسط دندانپزشک انجام شود تا شکل طبیعی دندان‌ها به حالت اولیه باز گردد. روش‌های ترمیمی دندان با هم متفاوت هستند و در این زمینه از مواد به خصوصی استفاده می‌کنند که سبب حفظ سلامت دندان‌های بیمار می‌شود. 

 پر کردن دندان یعنی چه؟

پر کردن دندان با استفاده از موادی مانند آمالگام یا کامپوزیت انجام می‌شود که در داخل دندان‌های بیمار قرار می‌گیرند و حفره‌ها و پوسیدگی‌های سطحی را از بین می‌برد. در این روش کلیه دندان‌های آسیب دیده تا زمانی که مشکلات پوسیدگی به ریشه نرسیده باشد، قابل‌ترمیم خواهند بود. در این فرایند اغلب مرکز دندان‌ها ترمیم می‌شود که بیشتر از سایر قسمت‌ها در معرض آسیب قرار دارد. با این روش کلیه باکتری‌های موجود در دندان‌های آسیب دیده از بین می‌روند. پس از هر بار درد گرفتن دندان‌ها با مراجعه به دندان پزشک اغلب از روش پر کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. 

 چرا دندان‌ها نیاز به پر کردن پیدا می‌کنند؟

پر کردن دندان به منظور راحت‌تر جویدن غذاها و از بین بردن هر گونه درد در ناحیه دندان‌ها انجام می‌گیرد. ثبات شکل ظاهری دندان‌ها نیز از مهم‌ترین مزایای استفاده از روش‌های پر کردن دندان‌ها است. توجه داشته باشید که تنها کسی که می‌تواند مشخص کند که دندان‌های شما به ترمیم نیاز دارند، دندانپزشک است. به همین خاطر در زمان بروز هر مشکلی برای دندان‌ها به این افراد مراجعه کنید. دندانپزشک از اشعه ایکس برای مشخص کردن وضعیت دندان‌های شما استفاده می‌کند و هر نقطه که نیاز به پر کردن داشته باشد را پیدا خواهد کرد. 

استفاده از این روش‌ها برای تشخیص زمان پر کردن دندان مزایای بی شماری دارد و از بروز هر گونه اشتباهی در این زمینه پیشگیری می‌کند. در این زمینه علامت‌هایی نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند به زمان پر کردن دندان پی ببرید. وقتی این نشانه‌ها را در دندان‌های خود مشاهده کردید، فوراً به دندان پزشک مراجعه کرده و از خدمات درمانی مورد نیاز استفاده کنید. 

احساس درد در دندان‌ها

یکی از مهم‌ترین نشانه‌هایی که به شما کمک می‌کند به موقع به دندانپزشکی مراجعه کنید، احساس درد در دندان‌ها است. زمانی که در ناحیه دندان‌های خود احساس ضربان یا دردهای تیز داشتید، فوراً به دندان پزشک مراجعه کنید! در این وضعیت بی شک به خدمات پر کردن دندان‌ها نیاز خواهید داشت. 

احساس خشن بودن سطح دندان

اگر زمانی که زبان خود را به سطح دندان‌ها می‌کشید احساس زبری یا خشن بودن کردید، حتماً باید به دندان پزشک مراجعه کنید. در این شرایط ممکن است ساختار دندان‌ها دندانه دار به نظر برسند و این وضعیت وقتی که زبانتان را به دندان می‌کشید قابل تشخیص خواهد بود. 

وجود حفره در دندان‌ها

از دیگر نشانه‌های زمان پر کردن دندان‌ها مشاهده یا احساس حفره است. در صورتی که این حفره‌ها را در دندان‌های مختلف مشاهده کردید باید فوراً به دندانپزشک مراجعه کرده و برای پر کردن دندان‌ها نوبت بگیرید. این حفره‌ها اغلب قابل مشاهده هستند و با کمی نور و یک آینه در دندان‌ها تشخیص داده می‌شوند. 

احساس حساسیت در دندان‌ها

برای تشخیص زمان مناسب برای پر کردن دندان‌ها باید به میزان حساسیت دندان‌ها در شرایط مختلف توجه داشته باشید. زمانی که مسواک می‌زنید یا غذا می‌جوید حتماً باید به احساس دندان‌ها و لثه‌های خود توجه داشته باشید. اگر در این شرایط درد یا سوزشی احساس کردید، بی شک پوسیدگی‌هایی در بخش‌هایی از دندان‌ها ایجاد شده‌اند و باید از خدمات پر کردن دندان‌ها استفاده کنید. 

ایجاد شکستگی در دندان‌ها

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که نیاز به پر کردن دندان‌ها را افزایش می‌دهد، ایجاد شکستگی در بخش‌های مختلف است. هر گونه شکستگی به مرور زمان آسیب‌های جدی به ساختار دندان‌های شما وارد می‌کند. در جایی که مینای دندان‌های شما خراب شده باشد دندان‌ها در معرض پوسیدگی‌های شدید قرار می‌گیرند. در این وضعیت باید حتماً به شرایط ایجاد شکستگی در بخش‌های مختلف دقت کنید. 

ترمیم دندان‌های فرسوده

در خصوص ترمیم و رفع آسیب‌های دندان‌های فرسوده نیز به خدمات پر کردن نیاز خواهید داشت. این روش‌ها برای حفظ زیبایی ظاهر دندان‌های شما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و مزایای بی شماری به همراه دارند. 

 روش‌های جلوگیری از پوسیدگی و خراب شدن دندان 

برای پیشگیری از پوسیدگی و خراب شدن دندان‌ها، باید از برخی روش‌های جلوگیری استفاده کنید که استفاده از آن‌ها به شما کمک می‌کند زمان پر کردن دندان‌های خود را به تعویق بیندازید. برخی از روش‌های مراقبتی از قرار زیر هستند:

استفاده از مسواک استاندارد

پیش از هر چیز مسواک زدن به موقع به شما کمک می‌کند که بهتر و بیشتر به وضعیت دندان‌های خود رسیدگی کنید. مهم‌ترین نکته در این زمینه انتخاب یک مسواک نرم با انعطاف پذیری بالا است که به شما کمک می‌کند همه بخش‌های دندان‌های خود را به خوبی تمیز کنید. یک مسواک منعطف به همه قسمت‌های دور از دسترس دندان‌های شما نیز می‌رسد و تمیز کردن این نواحی را ساده‌تر می‌کند. شما می‌توانید در مجموعه پاتریکس بهترین و مناسب‌ترین دسته بندی‌های مسواک را برای رده‌های سنی مختلف خریداری کنید. یک مسواک مناسب با تاریخ انقضای مشخصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد که باید به این نکات نیز دقت داشته باشید.  

استفاده از روش‌های درست مسواک زدن

برای پیشگیری از خرابی و پوسیدگی دندان‌ها باید به درستی از مسواک خود استفاده کنید. در صورت بی توجهی به روش‌های اصولی مسواک زدن احتمال خرابی دندان‌ها بیشتر است و باید از روش‌هایی مانند پر کردن دندان برای ترمیم بخش‌های آسیب دیده استفاده کنید. توصیه می‌کنیم روزی دو بار به مدت ۲ دقیقه دندان‌های خود را مسواک بزنید. 

استفاده از خمیر دندان مناسب

در سال‌های اخیر برندهای مختلفی از خمیر دندان وارد بازارهای فروش شده‌اند که هر یک از آن‌ها با ویژگی‌های به خصوصی در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرند. در این زمینه از کارشناسان معتبر مجموعه پاتریکس به شما کمک می‌کنند. شما می‌توانید از خدمات کارشناسان برای انتخاب بهترین مدل‌های خمیر دندان استفاده کنید. 

استفاده از نخ دندان 

نخ دندان کشیدن یکی از مهم‌ترین روش‌های مراقبت از دندان‌ها است. در صورتی که به موقع دندان‌های خود را نخ بکشید کلیه آلودگی‌ها و مواد غذایی از میان دندان‌ها خارج شده و از ایجاد فساد غذایی در میان دندان‌های شما پیشگیری خواهد شد. با این روش نیاز به پر کردن دندان و سایر خدمات درمانی کاهش می‌یابد. 

توجه به روتین غذایی روزانه

برای پیشگیری از خرابی دندان‌ها حتماً باید به نوع مواد غذایی که در طول روز مصرف می‌کنید دقت داشته باشید. همواره توصیه می‌کنیم از خوردن غذاهای خیلی سفت یا خیلی سرد که سبب ایجاد شکستگی در دندان‌ها می‌شوند، خودداری کنید. این مواد غذایی طول عمر دندان‌ها را به شدت کاهش داده و ریسک ایجاد شکستگی و پوسیدگی را به شدت افزایش می‌دهند و این مسئله نیاز به خدمات دندانپزشکی را افزایش می‌دهد. 

از مصرف نوشابه بپرهیزید!

نوشابه یک خطر جدی برای دندان‌های شما محسوب می‌شود! اگر از مصرف روزانه نوشابه خودداری کنید، کیفیت دندان‌های شما در طولانی مدت حفظ خواهد شد. نوشابه می‌تواند به بافت حساس دندان‌های شما آسیب جدی وارد کند. برای پیشگیری از نیاز به پر کردن دندان‌ها باید از مصرف مواد غذایی مضر خودداری کنید.

استفاده به اندازه از فلوراید

یکی دیگر از روش‌هایی که دندان‌های شما را از هر گونه عصب‌کشی، پر کردن دندان و… خلاص می‌کند، استفاده از فلوراید است! این ماده به سلامت هر چه بیشتر دندان‌های شما کمک می‌کند. با استفاده از آن می‌توانید وضعیت سلامت دندان‌های خود را ارتقا دهید. در بازارهای امروزی می‌توانید انواع برندهای فلوراید را پیدا کنید که هر یک با متریال به خصوصی ساخته شده‌اند. شما می‌توانید با در نظر گرفتن جنس دندان‌های خود این محصولات بهداشتی را انتخاب کنید. البته برای پیشگیری از خرابی مینای دندان باید به اندازه از فلوراید استفاده کنید. استفاده بیش از اندازه از فلوراید، آسیب‌های ایجاد شده در دندان‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. 

جمع بندی

در این بخش در خصوص پر کردن دندان‌ها و زمان نیاز به ارائه این خدمات نکاتی را بررسی کردیم. این خدمات دندانپزشکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن سبب رفع هر گونه درد و خرابی در ساختار دندان‌های شما می‌شوند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پاتریکس، بهترین وسایل مراقبتی دندان‌ها را پیدا کنید که هر یک از آن‌ها به شما کمک می‌کنند از وضعیت دندان‌های خود به خوبی مراقبت کنید. استفاده به اندازه از فلوراید، خمیر دندان، مسواک و… به شما کمک می‌کند دندان‌هایی تمیز و بدون باکتری داشته باشید. بدین ترتیب ریسک ایجاد هر گونه خرابی و پوسیدگی به حداقل می‌رسد. 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

هدیه شب یلدا

لوازم خونگی رو ارزون بخر

کپسول آتش نشانی

چاپ لیوان

دوره رباتیک در تبریز

دیزل ژنراتور

فرکانس متر عقربه‌ای

تعمیر سروو موتور

زيرنويس فيلم‌ها و سريال‌ها

اصلاً رپورتاژ آگهی چیست؟

صندل دمپایی عمده قم

قیمت چوب پلاست

mymember

کک نفتی

شیشه اتومبیل پونک

تخت دونفره

خرید دمپایی عمده

اتصالات پنوماتیک

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خرید رپورتاژ آگهی