کد خبر : 208730
تاریخ انتشار : شنبه 23 اردیبهشت 1402 - 14:55

پوشش های بیمه بدنه پارسیان چه خساراتی را جبران می کند؟

پوشش های بیمه بدنه پارسیان چه خساراتی را جبران می کند؟

بیمه بدنه چیست؟ بیمه بدنه جزو بیمه‌های اتومبیل است که به جبران خسارت‌های مالی وارد شده در اثر حادثه‌های رانندگی می‌پردازد. این بیمه نامه را می‌توان با پرداخت حق بیمه خریداری کرد و در صورت بروز هرگونه حادثه رانندگی نگرانی‌ها را کاهش داد. با انتقال ریسک جبران خطرات به بیمه‌گر از یک پشتوانه مالی بهره‌مند

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه جزو بیمه‌های اتومبیل است که به جبران خسارت‌های مالی وارد شده در اثر حادثه‌های رانندگی می‌پردازد. این بیمه نامه را می‌توان با پرداخت حق بیمه خریداری کرد و در صورت بروز هرگونه حادثه رانندگی نگرانی‌ها را کاهش داد. با انتقال ریسک جبران خطرات به بیمه‌گر از یک پشتوانه مالی بهره‌مند خواهید شد. بیمه پارسیان یکی از بیمه‌گر‌های مطرح در کشور است که از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را آغاز کرده و برای تکمیل بیمه نامه‌های خود، بیمه بدنه را هم صادر می‌کند. خطرات تحت پوشش این بیمه نامه را بهتر است که با توجه به شرایط بیمه‌گزار تهیه کرد. برای اینکه با پوشش‌ها و خدمات این بیمه نامه بیشتر آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه به عنوان یکی از بیمه نامه‌های اتومبیل شناخته می‌شود و به صورت اختیاری است. شرکت‌های بیمه این بیمه نامه را برای جبران خسارت‌های مالی وارد شده به بدنه خودرو صادر می‌کنند تا نگرانی برای جبران هزینه‌های رخ داده در تصادف‌ها کاهش پیدا کند. همچنین دو نوع پوشش اصلی و اضافی در بیمه قابل خریداری است تا بیمه‌گزار با الویت خود آن‌ها را انتخاب کنند.

پوشش‌های بیمه بدنه 

همانطور که از نام بیمه بدنه خودرو مشخص است، این نوع بیمه، خسارات وارد شده بر بدنه خودرو را جبران خواهد کرد. اما میزان جبران خسارت به نوع بیمه و میزان پوششی که انتخاب کرده‌اید بستگی خواهد داشت که این موضوع در قرارداد بیمه‌گزار با بیمه‌گر مشخص خواهد شد. همچنین، بیمه بدنه خودرو مانند بیمه شخص ثالث اجباری نیست اما دریافت آن می‌تواند برای جبران خسارات ناشی از تصادفات احتمالی در آینده بهترین و هوشمندانه‌ترین راهکار باشد. 

به طور کلی دو نوع پوشش‌های بیمه بدنه خودرو وجود دارد که در دسته اصلی و اضافی قرار می‌گیرند.

خطرات تحت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو عبارتند از:

خطرات تحت پوشش بیمه بدنه

خسارت‌های اصلی تحت پوشش بیمه بدنه پارسیان شامل موارد زیر می‌شود:

 • خسارت‌های ناشی از برخورد موضوع بیمه به یک جسم ثابت یا متحرک، همچنین برخورد اجسام
 • آتش سوزی، صاعقه یا انفجار
 • سرقت کلی
 • سقوط یا واژگون کردن خودرو
 • خسارت باطری و لاستیک‌ها (تا ۵۰% قیمت نو)

جالب است بدانید که در صورت دریافت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو و در زمان بروز تصادف و خطرات دیگری که شامل این نوع بیمه می‌شود، حتی تا ۵۰ درصد هزینه باطری و هزینه لاستیک‌های خودرو نیز قابل جبران خواهد بود.

شما به ‌عنوان یک بیمه‌گزار می‌توانید تنها پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو را انتخاب کنید، اما در صورت تمایل و با پرداخت هزینه بیشتر امکان دریافت پوشش اضافی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو نیز وجود خواهد داشت.

خطرات تحت پوشش اضافی بیمه نامه بدنه عبارتند از:

 • جبران خسارات ناشی از بروز بلایای طبیعی که انسان در رخ دادن آن دخل و تصرفی نداشته مانند سیل، زلزله، آتشفشان، بهمن، طوفان و تگرگ
 • جبران خسارات ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی، رنگ و اسید بر بدنه خودرو
 • جبران خسارات ناشی از سرقت قطعات و لوازم جانبی خودروی بیمه شده بدون این که سرقت کلی خودرو رخ داده باشد
 • جبران خسارات ناشی از شکسته شدن شیشه‌های خودرو که می‌تواند بر اثر برودت هوا، تراکم یا تغییر هوای داخل خودرو اتفاق افتاده باشد.

انتخاب بهترین بیمه از بیمه پارسیان

انتخاب بهترین بیمه بدنه

یکی از مواردی که باعث می‌شود بهترین انتخاب را برای پوشش بیمه بدنه خودرو داشته باشید، خرید بیمه نامه از شرکت بیمه‌گر معتبر است. برای اینکه از خدمات این شرکت بیمه‌ای اطلاعات کافی داشته باشید نیاز است که از خدمات و پوشش‌های آن آگاهی داشته باشید. به طور کلی باید بدانید که بیمه پارسیان چه نوع خدماتی را ارائه می‌دهد و پوشش‌های بیمه بدنه مختلف چه نوع خساراتی را پوشش خواهد داد. 

بنابراین برای بسیاری از صاحبان خودرو، انتخاب بیمه بدنه‌ای که موارد مورد نظر آن‌ها را پوشش دهد، می‌تواند چالشی بزرگ باشد. حال که با تمامی‌ موارد پوشش و عدم پوشش بیمه بدنه خودرو آشنا شده‌اید، اطلاعات کافی برای انتخاب بیمه مناسب را بدست آورده‌اید. 

در حال حاضر شرکت‌های بیمه‌گر مختلفی در حوزه بیمه خودرو فعالیت می‌کنند و این امر می‌تواند انتخاب را برای شما به ‌عنوان یک بیمه‌گزار دشوار کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب مناسب‌ترین نوع بیمه، مقایسه‌ای بین نوع خدماتی که شرکت‌های مختلف بیمه‌گر ارائه می‌دهند، داشته باشید. بیمه دات کام به عنوان یکی از سامانه‌های آنلاین خرید بیمه شرایط مقایسه انواع خدمات در شرکت‌های بیمه‌ای مانند: بیمه پارسیان را فراهم کرده است تا بیمه‌گزار بدون محدودیت‌های مکانی و زمانی تنها با کلیک کردن بر روی چند دکمه، بهترین بیمه نامه را تهیه کنند. بیمه دات کام در حال حاضر با اکثر مجموعه‌های بیمه‌گر معتبر همکاری دارد و از طرفی با درج اطلاعات خودروی خود می‌توانید برای استعلام قیمت نیز از این سایت استفاده کنید. 

نحوه محاسبه بیمه بدنه خودرو در بیمه پارسیان

برای محاسبه بیمه بدنه خودرو مؤلفه‌های زیادی در نظر گرفته می‌شوند که به‌ طور مستقیم بر روی قیمت بدنه خودرو تأثیرگذار خواهند بود. از جمله این مؤلفه‌ها می‌توان به مواردی چون مشخصات خودرو، پوشش‌های اضافی یا فرعی بیمه بدنه خودرو و تخفیف‌های بیمه‌ای اشاره کرد. 

مشخصات خودرو و پوشش‌های مورد نظر بیمه‌گزار از جمله مهم‌ترین عوامل در محاسبه بیمه نامه بدنه هستند. مواردی که در دسته مشخصات خودرو قرار می‌گیرند شامل: سال ساخت خودرو، مدل خودرو، ارزش خودرو و کاربری آن است. با توجه به اینکه بیمه‌گزار می‌تواند برخی از موارد را به‌ عنوان پوشش الحاقی یا اضافی در قرارداد ذکر کند، اضافه‌ شدن هر کدام از این موارد مبلغی را به نرخ پایه بیمه بدنه خودرو اضافه خواهد کرد. البته باید تخفیفات را نیز در نظر بگیرد که شامل تخفیف عدم خسارت در مدت زمان بیمه بودن خودرو، تخفیف خودروی صفر، تخفیف ارزش خودرو و تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه خودرو است.

شرایط دریافت بیمه بدنه خودرو 

افزایش روز افزون قیمت خودرو و قطعات یدکی و همچنین افزایش دستمزد تعمیرکاران، خود عوامل مهمی‌ برای ترغیب مالکان خودرو جهت دریافت بیمه بدنه هستند. با علم اینکه می‌دانید، بیمه شخص ثالث تنها خسارات مالی و جانی وارده به شخص ثالث را جبران خواهد کرد، بنابراین در یک حادثه رانندگی نباید انتظار داشته باشید که تنها با داشتن بیمه شخص ثالث بتوانید زیان وارد شده به خودرو خود را نیز جبران کنید. با این تفاسیر، دریافت بیمه بدنه خودرو می‌تواند راهکاری هوشمندانه برای کاهش خسارات وارده و جبران آن‌ها باشد.

دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو

خسارت وارد به بدنه خودرو می‌تواند کلی یا جزئی باشد. اگر خودرو خسارت غیرقابل جبرانی را متحمل شود، مثلا خودرو دزدیده شده و تا ۶۰ روز پیدا نشود، ارزش بازیافت احتمالی و کسورات بیمه‌نامه کسر شده و هزینه متعارف نجات و حمل خودرو به آن اضافه می‌شود.

البته به شرطی که از کل سرمایه بیمه شده بیشتر نباشد. بیمه‌گر ارزش بازیافتی خودرو را تعیین می‌کند. در صورت عدم پذیرش بیمه‌گزار، شرکت بیمه با کسر فرانشیز بیمه و سایر کسورات معین و افزودن هزینه‌های متعارف نجات و حمل خودرو، مالک آن شناخته می‌شود. شرکت بیمه، باقی مانده مبلغ را به بیمه‌گزار مسترد می‌نماید. قرارداد بیمه‌نامه بدنه مربوطه ملغی اعلام خواهم شد. باقی حق بیمه باقی مانده تا سررسید به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشترد رباره بیمه بدنه ، نحوه خرید و استعلام این بیمه خودرو به اینجا مراجعه نمایید.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اسرارالشفاء

امداد هیوندا

صندل عمده

تعمیر لیزر دایود

فلت تی ئی
رشته آش
کاکتوسو
شکرو
رب فود
بیبی لازم
آی شیکر
کرم ارده
آجیل کار
تایپیستو
رب گوجه
آنلاین ناتس
لوتوس کود
آی روغن
گزدار

خرید رپورتاژ آگهی