کد خبر : 208703
تاریخ انتشار : شنبه 9 اردیبهشت 1402 - 13:42

معرفی صرافی FTX و آموزش معامله در آن برای تازه‌کارها

معرفی صرافی FTX و آموزش معامله در آن برای تازه‌کارها

صرافی اف تی اکس (FTX) فعالیت خود را در سال ۲۰۱۹ به عنوان  یکصرافی  متمرکز ارز دیجیتال آغاز کرد. این صرافی که در شهر هنگ کنگ راه اندازی شده و دفتر مرکزی آن نیز در این شهر قرار دارد، یکی از بهترین بازارها برای معامله مشتقات ارزهای دیجیتال است. گفتنی است، صرافی اف تی اکس از نظر حجم تراکنش‌ها در میان پنج صرافی مشتقه برتر بازار

صرافی اف تی اکس (FTX) فعالیت خود را در سال ۲۰۱۹ به عنوان  یکصرافی  متمرکز ارز دیجیتال آغاز کرداین صرافی که در شهر هنگ کنگ راه اندازی شده و دفتر مرکزی آن نیز در این شهر قرار دارد، یکی از بهترین بازارها برای معامله مشتقات ارزهای دیجیتال استگفتنی است، صرافی اف تی اکس از نظر حجم تراکنشها در میان پنج صرافی مشتقه برتر بازار قرار دارد و لیست ارز های دیجیتال (تبدیلآن بلند است.

صرافی FTX در ابتدا توسط شرکت آلامدا ریسرچ (Alameda Research) توسعه یافتشرکت آلامدا ریسرچ توسط سم بنکمن فراید Sam) Bankman-Friedو گری وانگ (**** Wang)  تاسیس شده استبنکمن فراید، یکی از تریدرهای حرفهای صندوق  ETF بین المللی جین استریت کپیتال   (Jane Street Capital)و گری وانگ برنامه نویس شرکت گوگل  استدر سال ۲۰۱۹ صرافی FTX اعلام کرد که قصد دارد از طریق فروش توکنهای سهام، به جذب سرمایه بپردازدسرمایهگذارانی که قصد خرید این توکنها را داشتند باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار یا ۱۲۵ هزار توکن FTX را خریداری میکردنداین باعث شد صرافی FTX ۱ میلیارد دلار از طریق فروش توکن سرمایه جذب کند.

امکانات صرافی  اف تی اکس

صرافی FTX طیف گستردهای از سرویسهای مالی در حوزه ارزهای دیجیتال را ارائه میدهد و از نظر تنوع سرویسها یکی از صرافیهای پیشرو در صنعت رمزارز به شمار میروددر ادامه به امکانات این صرافی محبوب خواهیم پرداخت.

معاملات فیوچرز

صرافی FTX معامله شاخصهای بازار همچون آلت کوینها، شاخص ارز دیجیتال صرافیها، شاخص دیفای، شاخص شتکوین و غیره را با ضریبی تا ۲۰ برابر  ارائه میدهددر برخی از ابزارهای خود، این عدد تا ۱۰۰ نیز افزایش مییابد.

بازار نقدی

یکی از خدمات پایه برای تمامی صرافیهای ارز دیجیتال، ارائه بازار نقدی (اسپاتاستصرافی FTX نیز بازار نقدی بسیاری از جفت ارزهای دیجیتال را به کاربران خود ارائه میدهد.

بازار اختیار معامله (آپشن)

صرافی FTX بازار اختیار معامله یا  آپشن  بیت کوین را نیز ارائه نموده که تسویۀ آن به صورت دلاری انجام میگرددمعاملات آپشن به معاملهگران این امکان را میدهد که به خرید و فروش یک دارایی با قیمت مشخص و از پیش تعیین شده‌ برای یک تاریخ مشخص بپردازنداین معاملات به دو صورت اختیار خرید (Call) و اختیار فروش (Put) منعقد میشود.

بازار پیشبینی

این محصول که با نام Prediction ارائه میشود بازاری برای پیشبینی رویدادهای مهم دنیاستبرای مثال،  افتی اکس  برای انتخابات ۲۰۲۴ امریکا توکن ترامپ (Trump) را ارائه داداین توکن در واقع یک قرارداد فیوچرز بود که پس از مشخص شدن نتایج انتخابات امریکا در سال ۲۰۲۴ میلادی منقضی شدFTX زمان به پایان رسیدن پاندمی کرونا را نیز به صورت توکن در این بازار ارائه کرده بوداین ابزارهای معاملاتی صرافی  اف تی اکس  را به یکی از نوآورانه ترین صرافیهای این صنعت تبدیل کرده است.

توکنهای اهرمی

 توکنهای اهرمی یا Leverage Token یکی دیگر از محصولات محبوب صرافی FTX استاین توکنها به صورت پیش فرض با ضریب ۳ ارائه شده و قیمت هریک از آنها به ارز دیجیتال پایه آنها وابسته استاین توکنها مکانیزمی شبیه به معاملات فیوچرز دارند با این تفاوت که به دلیل متغیر بودن ضریب لوریج، احتمال لیکویید شدن در آنها بسیار پایین است

توکن سهام شرکتها

صرافی اف تی اکس، سرویس Tokenize stocks را ارائه میدهد که در آن سهام برخی از شرکتهای مطرح دنیا به توکن معادل آن تبدیل شده که قیمت این توکنها وابسته به قیمت سهام آن شرکت استتوکن سهام شرکت تسلا، گوگل، اپل، فیسبوک، پی پل، کوین بیس و شرکتهای بسیاری در این صرافی قابل خرید و فروش است.

معاملات  MOVE

معاملات  MOVE برای نخسین بار، در صرافی FTX انجام و به بازار معرفی شدنداین محصول، شامل قراردادهای معاملات مشتقه است و مشابه قراردادهای آتی، نشان دهنده تغییر قیمت یک دارایی دیجیتال در یک بازه زمانی مشخص استدر این نوع از قراردادها، کاربران قادرند با مشخص کردن میزان افت یا افزایش قیمت بیت کوین در یک تایم فریم یا بازه‌ زمانی مشخص، مثلا روزانه، هفتگی یا مثلا دوره سه ماهه، کسب سود کنند.

بازار توکنهای NFT

بازار توکن های غیر مثلی یا NFT صرافی اف تی اکس محلی برای خرید و فروش توکنهای ان اف تی  (NFT)  است این بازار یکی از آخرین بازارهایی است که این صرافی به سیستم خدمات خود اضافه کرده است.

از دیگر ابزارهایی که برای معامله در این صرافی وجود دارد میتوان به قراردادهای آتی شت کوینها و محصولات جدیدی همچون معاملات آتی نفت، معاملات آتی هش ریت بیت کوین، معاملات OTC و غیره اشاره کرد.

 

آموزش ثبت نام در صرافی FTX

برای ثبت نام وارد سایت صرافی به آدرس FTX.com  شویدبرای ثبت نام تنها به یک آدرس ایمیل و یک پسورد نیاز دارید و بعد از تأیید ایمیل ثبت نام شما در سایت صرافی FTX صورت خواهد گرفت.

میتوانید بدون احراز هویت به استفاده از سایت صرافی FTX بپردازید اما در اینصورت با محدودیت برداشت مواجه هستیددر سطح کاربری صفر امکان برداشت تنها ۱۰۰۰ دلار از حساب خود را دارید، اما با توجه به اینکه ایران در لیست کشورهای تحریمی صرافی FTX قرار دارد، امکان استفاده در صورت احراز هویت برای کاربران ایرانی فراهم نیستتنها راه استفاده از صرافی FTX برای کاربران ایرانی استفاده از IP کشورهای دیگری است که در لیست تحریمهای این صرافی قرار ندارند. در این مقاله به معرفی بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی پرداختیم.

 برای ثبت نام در FTX، به آدرس صفحه این صرافی بروید و از بخش بالا سمت راست، روی گزینه  REGISTER  کلیک کنید.

در کادر زیر، ایمیل خود را وارد کنید و یک رمز عبور برای اکانت خود انتخاب کنید.

 

 

ایجاد حساب کاربری در FTX

سپس، تیک پایین را بزنید و روی گزینه Sign Up کلیک کنید.

 

مرحله نهایی افتتاح حساب در سایت FTX

توجه داشته باشید که با طی کردن مراحل فوق، تنها دارای حساب کاربری در FTX خواهید شد و بدون احراز هویت، اف تی ایکس محدودیتهای زیادی را پیش روی شما قرار خواهد داد.

 آموزش معامله در صرافی اف تی اکس

پس از ثبت نام و احراز هویت می توانید در صرافی اف تی اکس به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازیدبرای معالمه در بازار اسپات صرافی مراحل زیر را انجام دهید.

۱– در ابتدا گزینه Markets را انتخاب نمایید.

C:\Users\Shahryar.gh\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\e1.jpg

– ۲سپس بر روی تب اسپات Spot کلیک کرده و جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب نمایید.

 

پس از کلیک بر روی گزینه اسپات، صفحه ای ایجاد می شود که می توانید در قسمت فرم سفارش خرید و فروش، سفارشات خود را ثبت کنید.

C:\Users\Shahryar.gh\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\e3.jpg

 در این قسمت کاربران می توانند نوع سفارش خود را (Limit) و یا (Market) انتخاب کنند.و Stop Limit یا **** Market  برای تعیین حد ضرر وTake profit را برای تعیین حدسود خود مشخص کنند. 

 

کلام آخر

صرافی FTX یکی از صرافیهای متمرکز معروف در حوزه ارزهای دیجیتال است.در این مقاله به صورت کامل ابزارها و شرایط ثبت نام و احراز هویت در صرافی FTX و نحوه معالمه در آن را به صورت تصویری آموزش دادیمهمانطور که گفته شد کاربران ایرانی قبل از استفاده از این صرافی حتما باید از یک VPN باید استفاده کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کپسول آتش نشانی

چاپ لیوان

دوره رباتیک در تبریز

دیزل ژنراتور

فرکانس متر عقربه‌ای

تعمیر سروو موتور

زيرنويس فيلم‌ها و سريال‌ها

اصلاً رپورتاژ آگهی چیست؟

تعمیر گیربکس چری

صندل دمپایی عمده قم

آموزش حسابداری

قیمت چوب پلاست

mymember

کک نفتی

شیشه اتومبیل پونک

تخت دونفره

خرید دمپایی عمده

مجله پزشکی

اتصالات پنوماتیک

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خرید رپورتاژ آگهی