کد خبر : 209256
تاریخ انتشار : شنبه 5 خرداد 1403 - 23:51

معاملات اهرم دار در سال ۲۰۲۴: نکاتی برای سرمایه گذاران جسور

معاملات اهرم دار در سال ۲۰۲۴: نکاتی برای سرمایه گذاران جسور

برای ورود به دنیای پیچیده معامله گری در بازارهای مالی، علاوه بر گذراندن آموزش‌های لازم و کسب تجربه و داشتن استراتژی معاملاتی برنده، توانایی انجام محاسبات لوریج معامله، سود و زیان هر معامله و اندازه پوزیشن مناسب با سرمایه، یکی از نکات اساسی محسوب می‌شود. در واقع، بسیاری از معامله گران جدید هنوز در مورد

برای ورود به دنیای پیچیده معامله گری در بازارهای مالی، علاوه بر گذراندن آموزش‌های لازم و کسب تجربه و داشتن استراتژی معاملاتی برنده، توانایی انجام محاسبات لوریج معامله، سود و زیان هر معامله و اندازه پوزیشن مناسب با سرمایه، یکی از نکات اساسی محسوب می‌شود.

در واقع، بسیاری از معامله گران جدید هنوز در مورد نسبت معامله مارجین با لوریج ، محاسبه آن و اینکه چگونه می‌تواند بر معاملات آن‌ها تأثیر بگذارد، سردرگم هستند. در این مقاله، قصد داریم به شما در مورد اینکه اهرم چیست و چگونه اهرم مناسب انتخاب کنیم، توضیح دهیم، از این رو پیشنهاد می‌کنم تا آخر این بلاگ با ما همراه باشید.

معاملات اهرم دار در سال 2024

معاملات اهرم دار چیست و چه ارتباطی با معامله مارجین دارد؟!

در گذشته معامله گران برای کسب سود بیشتر باید مبلغ زیادی را برای یک معامله در نظر می‌گرفتند؛ اما اکنون در بازار کریپتو کارنسی با استفاده از اهرم می‌توان بدون نیاز به سرمایه بالا، سودهای بی شماری به دست آورد. اهرم یا لوریج (Leverage)نوعی وام از طرف صرافی‌های ارز دیجیتال است. با استفاده از اهرم معامله‌گران می‌توانند، مقادیر بزرگتری از ارز یا سهام را با سرمایه کم معامله کنند. این وام با اهداف افزایش بازدهی در معامله گری استفاده می‌شود. در واقع زمانی که شما از اهرم استفاده می‌کنید، نیازی نیست کل سرمایه خود را وارد بازار کنید؛ برای مثال اگر می‌خواهید، ۲۰۰ دلار بیت کوین خریداری کنید، اما این میزان سرمایه گذاری را ندارید، می توانید معامله را با استفاده از اهرم بالا و سرمایه کمتر شروع کنید. در این صورت بقیه سرمایه به صورت لوریج از طریق صرافی به شما داده می‌شود.

مزایا و معایب استفاده از معاملات اهرم دار:

استفاده از لوریج در دارایی‌ها، منابع نامحدودی سود یا زیان در دسترس معامله شما قرار می‌دهد. البته باید دقت داشته باشید، استفاده از لوریج بسیار پرریسک است و شرط استفاده از آن برای معامله گران با تجربه، رعایت کردن مدیریت سرمایه و پلان معاملاتی است. در غیر این صورت، زیان بسیاری را متحمل خواهید شد. نکات مثبت و منفی معاملات اهرم دار عبارتند از:

مزایا معایب
امکان استفاده از سرمایه اولیه کمتر امکان کال مارجین شدن
آزادی عمل در معاملات ضرر چند برابری در معاملات
افزایش سود در سفارش‌ها پرداخت کارمزد بیشتر
امکان کسب سود در ارزهای کم نوسان ایجاد اسپرد بالاتر در معاملات
آزاد ماندن بخش عمده‌ای از سرمایه ایجاد ریسک زیاد در معاملات

آشنایی با نکات مهم برای استفاده از لوریج و معامله مارجین

لوریج ” Leverage” یکی از ارکان اصلی معاملات فیوچرز است که به وسیله آن تریدرها می‌توانند سودهای بیشتری کسب کنند. لوریج یا اهرم ابزاری است که معامله گران می‌توانند با حجم کمتر، چند برابر سرمایه خود را وارد معاملات نمایند.

آشنایی با نکات مهم برای استفاده از لوریج و معامله مارجین

از آن جایی که نوسانات ارزهای دیجیتال بسیار وابسته به اخبار هستند، در برخی مواقع که بازار نوسانات کمی را تجربه می‌کند، معامله گران مجبورند که از نوسانات کوتاه مدت در قالب معاملات اهرم دار استفاده کنند تا بهترین سودها را از این بازار داشته باشند. اما برای کسب سود باید به نکاتی توجه کرد. نکات مهم برای استفاده از لوریج و مارجین مناسب عبارتند از:

کنترل هیجان:

اگر یک معامله اهرم‌دار باز کرده باشید و بازار برخلاف تحلیل‌های شما حرکت کند به نقطه‌ای خواهید رسید که سرمایه موجود در حساب شما کمتر از حد مورد نیاز صرافی خواهد بود. در این موارد هیجان خود را کنترل کنید و به خود مسلط باشید؛ سعی کنید با توجه به ریسک و مارجین اهرم مناسب را انتخاب کنید تا «مارجین کال» (Margin Call) نشوید.

مدیریت سرمایه:

استفاده از لوریج به مقدار زیاد، به همان میزانی که سود را چند برابر می‌کند، می تواند ضرر معالات را نیز افزایش دهد و در برخی مواقع موجب کال مارجین شدن حساب می‌شود. به همین منظور، همیشه مدیریت اصولی سرمایه را مد نظر قرار دهید.

روانشناسی ترید:

در صورت داشتن دانش و مهارت کافی استفاده از اهرم می‌تواند ابزاری قدرتمند برای کسب سودهای قابل‌توجه باشد. اگر در جای مناسبی از مارکت وارد معامله شوید، تنها با درگیر بخش کوچکی از سرمایه خود می‌توانید همان سود معامله‌های بزرگ را کسب کنید.

انتخاب بهترین لوریج در معاملات

مدیریت ریسک:

اگر شما می‌خواهید ریسک‌ را به حداقل برسانید، با کمتر کردن اهرم پیشنهاد می‌کنیم مدیریت سرمایه خود را بیشتر کنترل کنید. استراتژی‌های مدیریت ریسک مانند تنظیم کردن استاپ لاس (حد ضرر) و تیک پرافیک (حد سود) در همه معاملات و به حداقل رساندن لوریج هستند.

حتما با استفاده از استاپ لاس با بسته شدن خودکار پوزیشن‌ها روی یک قیمت مشخص ریسک را کاهش دهید که در صورت قطعی اینترنت یا حرکات شارپی بازار بسیار کاربردی است.

انتخاب بهترین لوریج در معاملات

برای انتخاب بهترین لوریج و معامله مارجین در ارزهای دیجیتال، ابتدا لازم است که، نسبت آن را با ضریب اهرم بدانیم. به عنوان مثال اگر از لوریج ۱:۲ استفاده کنید، باید مارجین شما بتواند حداقل ۵۰% از بودجه مورد نیاز معامله را تامین نماید.

اگر بخواهید با لوریج ۱:۱ کار کنید، در حقیقت باید از همه مارجین (۱۰۰%) خود برای معامله استفاده کنید و لوریج شما صفر خواهد بود.

در جدول زیر نسبت معامله مارجین و لوریج در ارزهای دیجیتال را می توانید مشاهده کنید:

میزان لوریج مارجین معامله توضیحات
۱:۱ ۱۰۰% معامله بدون لوریج (اصولااغلب در بازار اسپات استفاده می شود.)
۱:۲ ۵۰% حداکثر لوریج قانونی برای ارزهای دیجیتال تازه لیست شده
۱:۳ ۳۳% مناسب برای معامله گران مبتدی
۱:۴ ۲۵% مناسب برای معامله گران مبتدی
۱:۵ ۲۰% حداکثر لوریج قانونی برای معاملات سهام در اروپا و آمریکا
۱:۱۰ ۱۰% مناسب برای ارزهای پر نوسان
۱:۲۰ ۵% مناسب برای ارزهای کم نوسان
۱:۳۰ ۳.۳۳% حداکثر لوریج در اتحادیه اروپا برای ارزهای دیجیتال
۱:۵۰ ۲% حداکثر لوریج در آمریکا برای ارزهای دیجیتال
۱:۱۰۰ ۱% مناسب برای معامله گران حرفه ای
۱:۲۰۰ ۰.۵% حداکثر لوریج مناسب برای معامله گران حرفه ای

جمع بندی

لوریج یا اهرم یکی از اجزای اصلی بازار ارزهای دیجیتال و فیوچرز است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد از کوچک‌ترین نوسانات بازار نیز سودهای قابل‌توجهی به دست بیاورند. لوریج می‌تواند سود شما را چندین برابر کند، اما به همان نسبت ضرر معمله شما نیز بیشتر می‌شود. برای همین تریدرهایی که در بازارهای مالی از معاملات لوریج‌دار استفاده می‌کنند، باید همیشه حواسشان به مدیریت ریسک معامله باشد، در غیر این صورت ممکن است، مارجین کال شده و تمام سرمایه خود را از دست بدهند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کپسول آتش نشانی

چاپ لیوان

دوره رباتیک در تبریز

دیزل ژنراتور

فرکانس متر عقربه‌ای

تعمیر سروو موتور

زيرنويس فيلم‌ها و سريال‌ها

اصلاً رپورتاژ آگهی چیست؟

تعمیر گیربکس چری

صندل دمپایی عمده قم

آموزش حسابداری

قیمت چوب پلاست

mymember

کک نفتی

شیشه اتومبیل پونک

تخت دونفره

خرید دمپایی عمده

مجله پزشکی

اتصالات پنوماتیک

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

خرید رپورتاژ آگهی