کد خبر : 198791
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 مرداد 1401 - 16:41

راهنمای خرید مواد اولیه شیمیایی از تولیدکنندگان معتبر

راهنمای خرید مواد اولیه شیمیایی از تولیدکنندگان معتبر

  به طور کلی می‌توان گفت اصطلاح ماده اولیه، مواد را در حالت‌های پردازش نشده یا با حداقل پردازش، توصیف می‌کند. به عنوان مثال، لاتکس خام، نفت خام، پنبه، زغال سنگ، زیست توده خام، سنگ آهن، هوا، آب یا هر محصول کشاورزی. در واقع ماده اولیه یا ماده خام، به ماده‌ایی گفته می‌شود که برای

 

به طور کلی می‌توان گفت اصطلاح ماده اولیه، مواد را در حالت‌های پردازش نشده یا با حداقل پردازش، توصیف می‌کند. به عنوان مثال، لاتکس خام، نفت خام، پنبه، زغال سنگ، زیست توده خام، سنگ آهن، هوا، آب یا هر محصول کشاورزی. در واقع ماده اولیه یا ماده خام، به ماده‌ایی گفته می‌شود که برای انسان یا در صنعت به‌عنوان ماده پایه جهت فرآوری محصولات به کار می‌رود. این واژه بیشتر به ماده‌ای دلالت می‌کند که از زیست بوم به دست می‌آید. ماده‌هایی مانند شیرابه، سنگ‌آهن، تخته و نفت خام ماده اولیه نامیده می‌شوند. مواد اولیه شیمیایی نیز از این قانون مستثنا نیستند. اگر شما به دنبال مراکز فروش مواد اولیه شیمیایی معتبر می‌گردید، پیشنهاد ما به شما سایت جویشگر است، در این سایت شما می‌توانید به راحتی استعلام قیمت‌ها را بگیرید و با خیالی آسوده خرید کنید.

مواد شیمیایی چیست؟

عنصرهای شیمیایی می‌توانند با واکنش با یکدیگر مخلوط و ترکیب شده که نتیجه آن به وجود آمدن تعداد زیادی مواد شیمایی است. برای مثال آب، از ترکیب عنصرهای اکسیژن و هیدروژن به وجود آمده است، که اتم هیدروژن ۲ عدد و اکسیژن ۱ عدد است که با یکدیگر ترکیب شده‌اند و به یکدیگر متصل هستند. مواد شیمیایی می‌توانند ساده، ترکیبی و یا حتی آلیاژ باشند که از ترکیب عناصر مختلف تشکیل شده‌اند. مواد شیمیایی دارای حالت‌های مایع و جامد و گاز هستند. این مواد می‌توانند به صورت خالص (یک عنصر) یا مخلوط (محلول ، ترکیب یا گاز) باشند. این مواد یا به صورت طبیعی در محیط زیست وجود دارند یا می‌توانند به صورت مصنوعی تولید شوند.

انواع مواد شیمیایی طبیعی

مواد شیمیایی طبیعی می‌توانند جامد، مایع یا گاز باشند. مواد جامد، مایعات یا گازها که به طور طبیعی وجود دارند، ممکن است از عناصر جداگانه تشکیل شوند یا ممکن است حاوی عناصر بسیاری به شکل مولکول باشند.

گازها: اکسیژن و نیتروژن گازهای طبیعی هستند. آن‌ها با هم، بیشتر هوایی را که تنفس می‌کنیم را تشکیل می‌دهند. هیدروژن رایج‌ترین گاز طبیعی است که در جهان وجود دارد.

مایعات: شاید مهم‌ترین ماده شیمیایی مایع موجود در جهان، آب باشد. آب که از هیدروژن و اکسیژن ساخته شده است، با بسیاری از مایعات دیگر رفتار متفاوت دارد. زیرا وقتی یخ می‌زند، حجم آن بیشتر می‌شود. این رفتار شیمیایی طبیعی تاثیر عمیقی بر زمین شناسی، جغرافیا و زیست شناسی زمین و سیاره‌ها داشته است.

جامدات: هر ماده جامد که در جهان طبیعی یافت می‌شود از مواد شیمیایی تشکیل شده است. الیاف گیاهی، استخوان‌های حیوانات، سنگ‌ها و خاک همگی از مواد شیمیایی تشکیل شده‌اند. برخی مواد معدنی مانند مس و روی کاملاً از یک عنصر ساخته شده‌اند. از طرف دیگر گرانیت نمونه‌ای از سنگ آذرین است که از چندین عنصر تشکیل شده است.

 مواد اولیه شیمیایی صنعتی چیست؟

 این مواد برای مصرف در صنایع مختلف کاربرد دارند. مواد اولیه شیمیایی صنعتی دنیای گسترده و متنوعی دارند. در بخش صنعت از هر یک از ترکیبات شیمیایی در مقادیر متفاوت به عنوان خوراک اولیه یا مواد افزودنی استفاده می‌گردد. تولید محصولات مختلف در تمام صنایعی که شما می‌شناسید، همگی با تکیه بر مصرف انواع مواد اولیه شیمیایی صنعتی انجام می‌گیرند. انواع مواد شیمیایی صنعتی با توجه به معیارهای گوناگون‌، تقسیم‌بندی می‌شوند. در دنیای مواد و ترکیبات شیمیایی با ساختارهای مولکولی متفاوتی روبرو هستیم. هر کدام از این ترکیبات، خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه‌ی خود را دارند و معمولا در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی در بازار به فروش می‌رسند. فروش مواد اولیه شیمیایی برای مصرف در صنایع در حجم‌های فراتر از ۳۰ تا ۵۰ کیلوگرم و در بسته‌بندی‌های استاندارد انجام می‌شود. به طور کلی مواد شیمیایی در ۵ گروه نمک‌های معدنی، اسیدها و بازها، هیدروکربن‌ها، حلال‌ها و ترکیبات کمپلکس دهنده مانند لیگاندها قرار می‌گیرند. نمک‌های معدنی شامل نیترات‌ها، اکسیدها، سولفات‌ها، سولفیت‌ها، سولفیدها، فلوریدها، یدیدها، برمیدها، کلریدها، نیتریت‌ها، فسفات‌ها، هیدروکسیدها، نیتریدها و فسفیت‌ها هستند.

کاربرد مواد شیمیایی در زندگی روزمره انسان‌ها

مراقبت‌های بهداشتی و زیبایی: داروهایی که از ترکیبات شیمیایی به وجود می‌آیند، مهم‌ترین بخش زندگی ما هستند. در آزمایش‌های تشخیصی، واکسن‌های آزمایشگاهی، نظارت و درمان پارامترهای کنترل سلامتی و. از ترکیبات شیمیایی استفاده می‌کنند. زندگی انسان پس از تولد تا مرگ با مواد شیمیایی در ارتباط است. در درمان‌های زیبایی نیز بسیاری از مواد شیمیایی مانند آمونیاک، هیدروژن و سفید کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. آخرین دستاوردهای ترکیبات شیمیایی کاهش اثر پیری بر انسان است. اگرچه برخی از ترکیبات تأثیر منفی بر سلامتی و به خصوص پوست دارند اما مواد اصلی برای محافظت از بدن و زندگی ما همین ترکیبات شیمیایی هستند.

امنیت غذایی و کشاورزی: کودهای شیمیایی برای محافظت از آلودگی محصولات زراعی ما استفاده می‌شود. بسیاری از کودها و سموم دفع آفات باعث افزایش باروری خاک‌ها می‌شوند.

صنایع: صنایع نساجی و فلزی، کارخانه‌های چرم، صنایع پتروشیمی و بسیاری از صنایع دیگر به صورت گسترده‌ای از آن استفاده می‌کنند. سوخت مورد استفاده و گازهای ایجاد شده در طی این فرایندها گاهی به زندگی انسان آسیب می‌رساند اما به صورت هم زمان، درمان نیز با استفاده از ترکیبات شیمیایی انجام می‌شود. مثلا بنزین از جمله سوخت‌های تقطیری است که با واکنش‌های شیمیایی تولید می‌شوند و هوا را آلوده می‌کنند. در عین حال روش‌های ضد آلاینده نیز از محصولات شیمیایی استفاده می‌کنند.

علم و تکنولوژی: در سال‌های گذشته بشر با اثرات مخرب بمب‌های اتمی مواجه بوده است که ناشی از استفاده سوء از واکنش‌های شیمیایی است. بسیاری از سلاح‌های هسته‌ای و بمب‌های بیولوژیکی هنوز هم زندگی انسان را تهدید می‌کنند. که از اثرات بد مواد شیمیایی بر زندگی ما است. اما در عین حال برخی از کاربردها مانند استخراج روغن‌های گیاهی و گازهایی که به عنوان سوخت استفاده می‌شوند و همچنین تولید پاک کننده‌ها لزوم کاربرد ترکیبات شیمیایی در زندگی روزمره ما را نشان می دهد.

خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی

با توجه به این پیش بینی که حجم بازار جهانی مواد اولیه شیمیایی با افزایش تقریبی در حجم فروش در دو دهه آینده به طور قابل توجهی رشد خواهد کرد به گفته کارشناسان بهترین زمان برای وارد شدن به بازار خرید و فروش مواد شیمیایی و تولید و صادرات آن اکنون است. تولید و خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی روشی ایمن و کارآمد با سود قطعی است. به همین دلیل شرکت‌های زیادی در سراسر دنیا در این زمینه فعالیت دارند. فعالیت تجاری در این زمینه می‌تواند انحصاری یا عمومی باشد به عنوان مثال برخی شرکت‌ها فقط در زمینه مواد صنعتی فعالیت می‌کنند ولی شرکت‌های بزرگ‌تر زمینه فعالیت گسترده و متنوع‌تری دارند. در حال حاضر در کشور ما مراکز فروش مواد اولیه یافت می‌شوند که شما می‌توانید اسامی معتبرترین آن‌ها را در سایت جویشگر بیابید.

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

اسرارالشفاء

امداد هیوندا

صندل عمده

تعمیر لیزر دایود

فلت تی ئی
رشته آش
کاکتوسو
شکرو
رب فود
بیبی لازم
آی شیکر
کرم ارده
آجیل کار
تایپیستو
رب گوجه
آنلاین ناتس
لوتوس کود
آی روغن
گزدار

خرید رپورتاژ آگهی