کد خبر : 209047
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آبان 1402 - 12:10

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی رایگان

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی رایگان

  امروزه مهاجرت تحصیلی رایگان در کشورهای مختلف جهان دغدغه بسیاری از دانشجویان و خانواده ها شده است و به گونه ای اکثر این افراد برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند. اما چه کشورهایی را می توان برای تحصیل رایگان انتخاب نمود‌. بسیاری از افراد اطلاعی از هزینه ها ندارند و با چالش

 

امروزه مهاجرت تحصیلی رایگان در کشورهای مختلف جهان دغدغه بسیاری از دانشجویان و خانواده ها شده است و به گونه ای اکثر این افراد برای رسیدن به این هدف تلاش می کنند. اما چه کشورهایی را می توان برای تحصیل رایگان انتخاب نمود‌. بسیاری از افراد اطلاعی از هزینه ها ندارند و با چالش و سر در گمی زیادی رو به رو هستند‌.

در کدام کشورها می توان رایگان تحصیل کرد؟ 

روزانه بر تعداد دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی رایگان به کشور های دیگر افزایش می یابد و اکثر این افراد به دنبال راهی برای ادامه تحصیل مقرون به صرفه هستند. بسیاری از دانشگاه ها در سر تا سر جهان هزینه‌ ای برای شهریه دریافت نمی کنند اما بدون تردید برای یک سری از کارهای اداری باید مبلغی را پرداخت نمود.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی رایگان

برخی از کشورها هزینه های بسیار ارزانی را برای تحصیل دانشجویان دریافت می کنند و در واقع هزینه های تحصیلی رایگان می باشد و در برخی شرایط بسیار ارزان است. برخی این تصور را دارند که برای تحصیل در کشورهای دیگر باید ثروت زیادی داشت و بودجه زیادی را استفاده نمود.

اما تمام دانشگاه های جهان این شرایط را ندارند و می توان به صورت رایگان و یا بسیار ارزان در آن ها تحصیل نمود. در این مقاله تعدادی از این دانشگاه ها را در کشورهای مختلف معرفی خواهیم کرد.

 

مهاجرت تحصیلی رایگان به کشور آلمان 

کشور آلمان به دلیل هزینه پایین تحصیلات و همچنین داشتن اقتصاد پویا هدف بسیاری از دانشجویان در سر تا سر جهان می باشد. می توان گفت که مهاجرت تحصیلی رایگان به کشور آلمان به میزان چشمگیری افزایش یافته است. جالب است بدانید که در این کشور دانش آموزان آلمانی و همچنین دانشجویان بین المللی می توانند مقطع کارشناسی را به صورت کاملا رایگان بگذرانند.

مهاجرت تحصیلی رایگان به کشور آلمان

البته برای هزینه های پذیرش این دانشجویان، مبلغ بسیار کمی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو از دانشجویان دریافت خواهد شد که معادل ۱۶۰ تا ۲۶۵ دلار می باشد. نکته مهم این است که کشور آلمان از نقطه نظر ارزش تحصیلات در میان پنج کشور برتر جهان قرار دارد و همین امر دانشجویان زیادی را ترغیب خواهد کرد که به این کشور مهاجرت نمایند. از نظر رتبه بندی ” QS ” دانشگاه های آلمان در رده بهترین دانشگاه های جهان و پس از آمریکا و انگلیس قرار دارند.

البته برخی از دانشگاه ها در این کشور در میزان شهریه دانشجویان بازنگری انجام داده اند و دانشجویان باید در هر نیم سال تحصیلی حدود ۱۵۰۰ یورو پرداخت نمایند. این مبلغ معادل ۱۶۰۰ دلار آمریکا می باشد. البته نا گفته نماند که رایگان بودن تحصیل در کشور آلمان دلیلی برای این نیست که برای گذران زندگی نیز نیاز به پول نمی باشد.

دلنشجویان باید برای زندگی و تحصیل بودجه ای مناسب با خود داشته باشند. هنگام اخذ ویزای تحصیلی برای کشور آلمان باید مسئله تمکن و موقعیت مالی خود را به گونه ای اثبات کنید. شهر های مونیخ و برلین در رده شهرهای ارزان برای زندگی محسوب می شوند. به این نکته توجه نمایید که برای زندگی و تحصیل در این کشور باید پذیرش خود را از یک دانشگاه دولتی دریافت نموده و زبان آلمانی را با تسلط کامل بدانید.

تحصیل رایگان در کشور فرانسه 

یکی دیگر از کشورهای جهان که می توان برای مهاجرت تحصیلی رایگان مد نظر قرار داد، کشور فرانسه می باشد. در دانشگاه های این کشور دانشجویان بین المللی بدون توجه به ملیت خود و به صورت رایگان تحصیل می کنند و البته در بعضی از دانشگاه ها هزینه بسیار کنی دریافت خواهد شد.

تحصیل رایگان در کشور فرانسه

در واقع باید گفت که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها نسبت به سایر دانشگاه های معتبر جهان بسیار ارزان و ناچیز می باشد. البته در برخی شرایط و برای بعضی از رشته ها مثل پزشکی و مهندسی امکان دارد هزینه ها بیشتر شوند‌. برای تحصیل در دانشگاه های کشور فرانسه باید زبان فرانسه خود را تقویت کنید. البته امروزه بسیاری از دانشگاه ها زبان انگلیسی را نیز استفاده می نمایند و این امر مخصوصا در مورد مقطع کارشناسی ارشد بیشتر امکان دارد.

البته باید گفت که هزینه زندگی در کشور فرانسه از سایر کشورها مقرون به صرفه تر است اما این را نیز در نظر داشته باشید که این هزینه ها به عهده خودتان است. گفتنی است که برای زندگی در شهر پاریس باید هزینه بیش تری را در نظر بگیرید. اما با این وجود این دانشگاه ها در لیست بهترین دانشگاه ها قرار گرفته اند.

مهاجرت تحصیلی رایگان به کشورهای شمال اروپا 

برخی از کشورهای شمال اروپا برای مهاجرت تحصیلی رایگان گزینه بسیار مناسبی محسوب می شوند. از جمله این کشورها می توان ایسلند، دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد را نام برد.  کیفیت زندگی در این کشورها بسیار بالا بوده و سیاست مطلوب و آب و هوای دلپذیر، این کشورها را بسیار جذاب ساخته اند.

در کشورهای دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد تحصیل به صورت رایگان برای دانشجویان بین المللی فراهم خواهد شد و در برخی شرایط هزینه تحصیل بسیار کم می باشد. در کشور نروژ نیز این شرایط برای دانشجویان بین المللی فراهم می شود و مقطع تحصیلی و ملیت این افراد در نظر گرفته نمی شود.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی رایگان

هزینه‌ های متداول تحصیلی در این کشور در هر ترم حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ کرون می باشد. نکته مهم دیگر در مورد دانشگاه های کشور نروژ این است که اکثر این مراکز در مقطع کارشناسی به زبان نروژی تدریس خواهند کرد و دانشجویان بین المللی باید با این زبان آشنا باشند. اما در مقطع های کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی زبان انگلیسی مورد استفاده خواهد بود.

شهریه رشته هایی که زبان انگلیسی را استفاده می نمایند، برای دانشجویان بین المللی به صورت رایگان می باشد. همچنین در کشور ایسلند برای هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی هزینه ای دریافت نمی شود. البته برای ثبت نام سالانه حدود ۷۵۰۰۰ کرون دریافت خواهد شد. 

در مورد کشور دانمارک، سوئد و فنلاند موضوع قدری متفاوت است و تنها دانشجویان اروپایی و سوئیس می توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند و دانشجویان بین المللی سایر کشورها باید هزینه و شهریه دانشگاه ها را پرداخت نمایند‌. البته ابن هزین برای مقطع های کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده و در رشته های دکترا در این کشورها تحصیل به صورت رایگان امکان پذیر خواهد بود.

البته هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور های دانمارک، سوئد و فنلاند متفاوت بوده و البته که برای مقاطع مختلف نیز یکسان نمی باشد. در کشور دانمارک هزینه های تحصیل از ۴۵۰۰۰ کرون تا ۱۲۰ هزار کرون متغیر می باشد. در دانشگاه های کشور سوئد نیز این هزینه چیزی حدود ۸۰ هزار تا ۱۴۵ هزار برای تمام دوره های تحصیلی می باشد. البته زندگی در کشورهای شمال اروپا با سطح کیفیت بسیار بالا میباسد و همچنین آب و هوای بسیار مساعد و خوب و امنیت و آرامش و آزادی از نکات بسیار مهم و ویژگی منحصر به فرد این کشورها می باشد. 

مهاجرت تحصیلی رایگان به کشور اتریش

دانشجویان بین المللی می توانند برای مهاجرت تحصیلی رایگان خود و یا نهایتا تحصیل با هزینه بسیار کم، کشور اتریش را انتخاب نمایند. البته نکته مهم این است که دانشجویانی که از کشورها اروپایی به این کشور می آیند، همانند شهروندان آن کشور محسوب می شوند و هزینه تحصیل برای آن ها کاملا رایگان می باشد.

مهاجرت تحصیلی رایگان به کشور اتریش

این افراد تنها در هر ترم باید برای هزینه های اجرایی دانشگاه، مبلغ ۳۶۳ یورو پرداخت نمایند که رقمی بسیار ناچیز می باشد. اما دانشجویان بین المللی غیر اروپایی بابد حدود ۷۲۶ یورو را برای هر ترم خود پرداخت نمایند. البته ابن نکته را هم در نظر داشته باشید که هزین های زندگی برای دانشجویان بین المللی در این کشور به صورت سالانه حدود ۴۰۰ هزار یورو می باشد. 

تحصیل رایگان در کشور چک 

برای تحصیل در کشور چک دو شرایط وجود دارد که در این قسمت از مقاله به آن می پردازیم. دانشجویان بین المللی که بر زبان چک تسلط کافی دارند و می توانند به این زبان صحبت نمایند، این فرصت را دارند که در تمام مقطع ها و در تمام دانشگاه های دولتی این کشور به صورت رایگان تحصیل نمایند.

اما آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد دارنذ که تحصیل خود را در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی انجام دهند باید به صورت سالانه حدود ۴ هرتر تا ۱۲ هزار یورد به عنوان شهریه دانشگاه پرداخت کنند. در مورد هزینه های زندگی در کشور چک باید گفت که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار پایین بوده و در سال می توان با مبلغی حدود ۹ هزار دلار در این کشور زندگی کرد. 

تحصیل رایگان در کشور بلژیک

در این کشور با توجه به گروه زبانی می توان هزینه های دانشگاه را پرداخت نمود. دانشجویانی که از کشورهای اروپایی به این کشور مهاجرت می نمایند از مزیت تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور بهره می برند و مبلغی حدود ۹۰۶ یورو را باید در سال پرداخت نمایند. اما برای دانشجویان بین المللی غیر اروپایی قضیه فرق دارد و باید مبلغی حدود ۴۱۷۵ یورو را در سال برای تحصیل و زندگی داشته باشند. هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب و به صرفه می باشد. این افراد با هزینه ای حدود ۴۰۰ یورو می توانند زندگی کنند. 

تحصیل به صرفه و رایگان در ایتالیا و اسپانیا

در کشور ایتالیا برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی باید هزینه زیادی را پرداخت نمود و می توان گفت که ابن دانشگاه ها هزینه بسیار بالایی دارند. اما به نسبت در دانشگاه های دولتی این کشور هزینه بسیار کم تری را باید پرداخت نمود. هزینه سالانه برای مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی ایتالیا حدود ۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو دریافت خواهد شد. به خاطر بسپارید برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا باید حتما مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی ارائه دهید. بنابراین حتما نیاز به آموزش زبان ایتالیایی خواهید داشت.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

اما این موضوع برای دانشجویان اروپایی متفاوت است و می توانند از تسهیلاتی مثل وام و کمک های مالی و بورسیه استفاده نمایند. در کشور اسپانیا نیز دانشجویان اروپایی ملزم به پرداخت شهریه نمی باشند و می توانند ذر دانشگاه های دولتی این کشور به صورت رایگان تحصیل نمایند.

اما برای دانشجویان بین المللی غیر اروپایی مبلغ متفاوت است و باید هزینه ای معادل ۷۵۰ تا ۲۵۰۰ یورو پرداخت نمایند. البته در این کشور هزینه و شهریه دانشگاه بر اساس تعداد واحد های درسی و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. برای زندگی در شهرهای مادرید و بارسلونا در کشور اسپانیا باید چیزی حدود ۸۰۰ هزار یورو در نظر گرفت. 

مهاجرت تحصیلی رایگان به کشور هند 

برای مهاجرت تحصیلی رایگان به کشور هند و تحصیل در این کشور نیز شرایط متفاوت خواهد بود. دانشگاه های خصوصی این کشور به صورت سالانه مبلغی حدود ۷ هزار و سیصد دلار را دریافت می نمایند که این مبلغ البته برای مقطع کارشناسی می باشد. در مقاطع بالاتر و تحصیلات تکمیلی مبلغ بیشتری را باید پرداخت نمود.

البته نا گفته نماند که هزینه زندگی در کشور هند با توجه به کشور های انگلیس و فرانسه بسیار پایین تر است و دانشجویان بین المللی می توانند از این قضیه استفاده نمایند. برای زندگی در این کشور می توان هزینه سالانه حدود چهار هزار و سیصد دلار را در نظر گرفت. 

تحصیل رایگان در کشور ترکیه

کشور ترکیه برای تحصیل و زندگی ایرانیان مقصدی بسیار عالی می باشد چرا که همسایه ایران بوده و همین نزدیکی نکته مثبت می باشد. ترکیه تز نظر توریستی و تحصیلی یکی از کشورهای بسیار جذاب بوده و بسیاری از دانشجویان بین المللی از سر تا سر جهان به این کشور مهاجرت می نمایند.

نکته بسیار مهم این است که مدارک دانشگاه های این کشور بسیار معتبر هستند. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ترکیه بسیار مناسب تر خواهد بود. همچنین در دانشگاه های دولتی این کشور می توان از تحصیل رایگان بهره برد.

برای حضور در این دانشگاه ها باید در امتحان ورودی شرکت نموده و همچنین از نظر دانش زبان ترکی استانبولی نیز مهارت لازم را داشت. در دانشگاه های دولتی این کشور اغلب رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان ترکی استانبولی تدریس می شوند. نکته مهم دیگر این است که کشور ترکیه سالانه دانشجویان بین المللی از جمله ایران را بورسیه خواهد کرد.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بهترین کلینیک ترک تریاک

سابسکرایب یوتیوب

کمربند پلاتینر

قویت کننده انتن موبایل

سلفون opp

امداد خودرو

ورق آلومینیوم

plc زیمنس

چراغ سراسری

پمپ ksb

چاپ جزوه

خرید کلاه کاسکت

وکیل

تور کربلا

تعمیر لپ تاپ

قیمت کانکس

سابسکرایب یوتیوب

ساخت ایمیل

دستگاه تزریق پلاستیک

خرید تجهیزات پزشکی

خرید ظروف یکبارمصرف

خرید رپورتاژ آگهی ارزان

اتصالات پنوماتیک

 Iranian carpet

درمان سرطان ریه

خرید پمپ هیدرولیک

1200Reeds Carpet

نمایندگی لنوو

خرید دمپایی عمده

قیمت لیفتراک

بیماری کلیه

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

اسرارالشفاء

فلت تی ئی
رشته آش
کاکتوسو
شکرو
رب فود
بیبی لازم
آی شیکر
کرم ارده
آجیل کار
تایپیستو
رب گوجه
آنلاین ناتس
لوتوس کود
آی روغن
گزدار

خرید رپورتاژ آگهی