کد خبر : 209176
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 بهمن 1402 - 22:19

انتخاب بهترین روش پست به خارج از کشور

انتخاب بهترین روش پست به خارج از کشور

دنیای امروز دنیای ارتباطات است. این روزها افراد زیادی در سراسر جهان اهمیت این ارتباطات را به خوبی درک کرده‌اند و توانسته‌اند سرعت به ‌اشتراک‌گذاری افکار و ایده‌ها را در سراسر دنیا به شکل قابل توجهی افزایش دهند. با این حال در این ارتباطات تنها اشتراک‌گذاری افکار و ایده‌ها نیست که اهمیت دارد. برای این

دنیای امروز دنیای ارتباطات است. این روزها افراد زیادی در سراسر جهان اهمیت این ارتباطات را به خوبی درک کرده‌اند و توانسته‌اند سرعت به ‌اشتراک‌گذاری افکار و ایده‌ها را در سراسر دنیا به شکل قابل توجهی افزایش دهند. با این حال در این ارتباطات تنها اشتراک‌گذاری افکار و ایده‌ها نیست که اهمیت دارد. برای این که بتوانید ارتباطات بین‌المللی را در سراسر جهان حفظ کنید و فعالیت و تجرات خود را گسترش دهید، باید بتوانید در این دنیای رو به توسعه و پیشرفت، روش‌های خوبی را برای تبادل کالا و ارسال بسته‌ها به صورت بین‌المللی پیدا کنید.

بهترین روش پست به خارج از کشور برای همه افراد یکسان نیست و تنها با دانستن ماهیت مرسوله، مقصد مورد نظر، ابعاد مرسوله و زمانی که برای تحویل آن نیاز است می‌توان بهترین روش پست به خارج از کشور را تعیین کرد. در این مطلب همراه ما باشید تا با بهترین روش‌های ارسال مرسوله پستی با توجه به ماهیت مرسوله آشنا شوید.

بهترین پست بین الملیی

پست بین‌المللی چه روش‌هایی دارد؟

به طور کلی می‌توان روش‌های ارسال یک مرسوله پستی بین‌المللی را به این شیوه طبقه‌بندی کرد: ارسال بار تجاری (کارگو)، فریت بار و پست اکسپرس.

انتخاب بهترین روش از میان این موارد با توجه به مولفه‌های مختلفی امکان‌پذیر می‌شود. به طور کلی پست اکسپرس همان‌طور که از اسم آن مشخص است، زودتر به مقصد می‌رسد اما محدودیت‌هایی هم دارد. فریت بار محدودیت کمتری دارد اما روشی زمان‌بر است و اهداف آن کمی خاص‌تر می‌شود. روش کارگو هم عموماً برای مرسولات تجاری کاربرد دارد.

در ادامه با هر یک از این روش‌های پست بین‌المللی بیشتر آشنا خواهیم شد تا بتوانید با شناخت ویژگی‌های هر کدام نهایتاً بهترین روش را برای ارسال مرسولات تجاری خود انتخاب کنید.

پست اکسپرس؛ سریع‌ترین روش پست بین‌المللی

پست اکسپرس که به عنوان پست اکسپرس هوایی هم شناخته می‌شود، سریع‌ترین روش در میان روش‌های پست بین‌المللی است. در این روش بسته به‌ صورت هوایی به مقصد مورد نظر ارسال می‌شود. این روش نسبت به دیگر روش‌های ارسال بسته به صورت بین‌المللی روشی ایمن‌تر هم به حساب می‌آید اما محدودیت‌های بیشتری دارد.

اولین محدودیت ارسال بسته به صورت پست اکسپرس، ابعاد بسته است. در این روش از پست بین‌المللی نمی‌توانید کالاهایی را که وزنی بیش از ۳۰ کیلوگرم دارند ارسال کنید. ابعاد هر بخش از بار در این روش باید نهایتاً ۸۰ در ۸۰ در ۱۰۰ باشد.

علاوه بر این موارد گروه دوم از محدودیت‌هایی که بر ارسال بسته با پست اکسپرس اعمال می‌شوند عبارتند از محدودیت‌هایی که برای ماهیت کالا وجود دارند. شما نمی‌توانید با استفاده از پست اکسپرس داروهای غیر مجاز، مواد اشتعال‌زا، سلاح، حیوانات زنده و مواردی که با قوانین گمرکی کشور مقصد در تعارض است را ارسال کنید.

علت این که این محدودیت‌ها در پست اکسپرس وجود دارند اما در دیگر روش‌های پست بین‌المللی با محدودیت‌هایی در این سطح مواجه نیستیم این است که پست اکسپرس توسط هواپیما ارسال می‌شود. به همین دلیل لازم است که به قوانین هواپیمایی و محدودیت‌هایی که این شیوه از پست به دنبال دارد، توجه کنیم.

مدت زمانی که طول می‌کشد مرسوله‌ای که توسط پست اکسپرس ارسال کردید به مقصد برسد با توجه به مسافت بین دو کشور و این که آیا پروازی مستقیمی بین مبدأ و مقصد وجود دارد یا خیر، تعیین می‌شود. در مقاصد نزدیک مانند امارات و ترکیه تنها ۱ تا ۳ روز زمان لازم است تا مرسوله شما به مقصد برسد.

این شیوه از پست برای مواردی بیشترین اهمیت را دارد که قصد دارید بسته‌ای با وزن کم و اندازه کوچک را هرچه زودتر به مقصد برسانید. بسیاری از افراد که به تجارت بین‌المللی اشتغال دارند از خدمات پست اکسپرس هوایی برای ارسال مدارک و انجام پروسه‌های اداری کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که برای جابه‌جایی بسته‌های تجاری، کالاهای بزرگ یا حجم زیادی از کالاها، این روش، روش مناسب و به‌صرفه‌ای نیست.

فریت بار

کارگو بار، روشی برای ارسال کالاهای تجاری

شاید برایتان جالب باشد بدانید که کلمه کارگو اساساً به معنی بار و مرسوله است؛ اما این روزها ما به شیوه‌ای از جابه‌جایی بار کارگو می‌گوییم. کارگو به حمل ‌و نقل عمده بارها با اهداف تجاری به صورت دریایی، زمینی و هوایی گفته می‌شود. البته تنها کارکرد ارسال بار به صورت کارگو، مقاصد تجاری نیست بلکه کارگوی حیوانات هم به‌منظور جابه‌جایی حیوانات میان دو کشور کاربرد دارد.

به طور کلی هر یک از روش‌های کارگو بار مزایا و معایب خاص خود را دارند. به عنوان مثال کارگوی هوایی روشی سریع‌تر برای انتقال بار تجاری است اما نسبت به دیگر انواع کارگو هزینه بالاتری دارد. کارگوی دریایی از دیگر روش‌های کارگو به ‌صرفه‌تر است و بیشتر بازرگانان و تجار ترجیح می‌دهند تا از این روش برای ارسال بارهای خود استفاده کنند. با این حال واضح است که در روش دریایی سرعت حمل ‌و نقل بار به نسبت روش هوایی بسیار کمتر است.

کارگوی زمینی روشی است که برای حمل ‌و نقل بار در مسافت‌های کم، کاربرد زیادی دارد. این روش معمولاً برای جابه‌جایی بار میان کشورهایی که با یکدیگر مرز زمینی دارند استفاده می‌شود. کارگوی زمینی برای مسافت‌های خیلی طولانی به هیچ عنوان به‌صرفه نیست.

ظرفیت ارسال بار به روش کارگو بسیار زیاد است و شما قادر خواهید بود مرسوله‌های بسیاری را از طریق روش کارگو پست کنید.

فریت بار؛ راه‌حلی مناسب برای فرار از جریمه اضافه بار

فریت بار مسافری هنگامی کاربرد دارد که مسافر بیش از مقدار تعیین شده توسط هواپیمایی با خود بار به همراه داشته باشد. در واقع فریت بار همان اضافه بار مسافر است که با استفاده از روش فریت، مسافر می‌تواند آن را با هزینه معقول‌تری ارسال کند. بار ارسال شده با این روش یک بار کاملاً شخصی است و افراد به منظورهای تجاری از بار فریت استفاده نمی‌کنند.

فریت بار به صورت هوایی، زمینی و دریایی انجام می‌شود و سرعت رسیدن بار فریت شده به مقصد با توجه به این که کدام یک از روش‌های فریت بار را برگزیده باشید، متفاوت خواهد بود. معمولاً فریت هوایی بار ۳ الی ۷ روزه انجام می‌شود (با توجه به مسافت بین مبدأ و مقصد).

پست اکسپرس

هزینه پست بین‌المللی

هزینه پست به خارج با توجه به روش انتخابی شما، میزان بار و مسافت میان مبدأ و مقصد متفاوت خواهد بود. همان‌طور که پیشتر اشاره شد، روش‌های حمل‌ و نقل هوایی روش‌های پرهزینه‌تر نسبت به روش دریایی و زمینی هستند. در این روش‌ها هزینه ارسال کالا بیشتر است اما سرعت و امنیت بسته‌ها هم بیشتر است. روش‌های زمینی تنها برای فواصل بسیار کم به‌ صرفه هستند و روش دریایی را می‌توان یکی از بهترین روش‌های انتقال بار تجاری و در حجم عمده دانست.

نهایتا هزینه کل ارسال بسته شما تابع مسافت وزن و حجم بسته، مسافت میان دو کشور و روش ارسال انتخابی شما خواهد بود. برخی از شرکت‌های پست بین‌المللی مانند سامان اکسپرس خدماتی دیگر مانند ارسال درب ‌به‌ درب، بیمه مرسولات تجاری و مواردی از این دست را هم به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این خدمات هر کدام هزینه جداگانه‌ای را دربرمی‌گیرند.

ارسال بار تجاری به خارج (کارگو)

جمع‌بندی

هر یک از روش‌های ارسال پستی بین‌المللی مزایا و معایب خاص خود را دارند. ممکن است در برخی موارد با توجه به شرایط نتوان به‌راحتی درباره بهترین روش برای ارسال یک مرسوله تصمیم‌گیری کرد. خصوصا که مولفه‌های بسیاری مانند قوانین گمرکی مبدا و مقصد، هزینه هر یک از روش‌ها و قوانین بسته‌بندی و محدودیت ارسال کالا در هر یک از روش‌ها با روش دیگر متفاوت است.

در صورتی که مطمئن نیستید با توجه به حجم مرسوله پستی و مقصد مورد نظرتان، کدام روش، روشی کم هزینه‌تر برای ارسال بین‌المللی بسته‌های شما است، می‌توانید از مشاوران شرکت پست بین‌الملل سامان اکسپرس کمک بگیرید. با تماس با سامان اکسپرس می‌توانید به کمک مشاوران با تجربه این شرکت، بهترین روش را برای ارسال مرسوله‌های پستی خود انتخاب کنید.

سامان اکسپرس با بیش از ۱۵ سال تجربه در حوزه پست بین‌المللی و بیش از ۵۰ نمایندگی در سراسر جهان، نامی مورد اعتماد در حوزه پست بین‌المللی است. انجام بیش از ۳۰۰ پروژه نقل و انتقال بین‌المللی توسط این شرکت، خاطر شما را از تجربه و حرفه‌ای بودن تیم سامان اکسپرس آسوده می‌کند. با استفاده از خدمات سامان اکسپرس می‌توانید مرسولات خود را در هر ساعتی از شبانه‌روز و به صورت آنلاین رهگیری کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فرکانس متر عقربه‌ای

تعمیر سروو موتور

زيرنويس فيلم‌ها و سريال‌ها

اصلاً رپورتاژ آگهی چیست؟

تعمیر گیربکس چری

صندل دمپایی عمده قم

آموزش حسابداری

قیمت چوب پلاست

mymember

سابسکرایب یوتیوب

خرید کمربند طبی کشی

کک نفتی

شیشه اتومبیل پونک

تخت دونفره

خرید دمپایی عمده

مجله پزشکی

سابسکرایب یوتیوب

سلفون opp

خرید کلاه کاسکت

دستگاه تزریق پلاستیک

خرید تجهیزات پزشکی

اتصالات پنوماتیک

خرید دمپایی عمده

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

اسرارالشفاء

خرید رپورتاژ آگهی